Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

Wraz z Gospodyniami towarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie zapraszamy do obejrzenia!

 

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich od przełomu wieku na tydzień przed Wielkanocą zapraszało na Konkurs Potraw Regionalnych Stół Wielkanocny. Pomysł zorganizowania tej niecodziennej imprezy narodził się w roku 2000, kiedy jeszcze nikomu nie śniło się, że tradycje powrócą do łask. Jego pomysłodawcami byli Czesława Wojewodzic oraz śp. Zbigniew Mieszczak. Z niewielkiej, lokalnej imprezy powstała ponadregionalna impreza, która gromadziła co roku kilkaset osób!

Radowało się serce, radowała się dusza, podczas oglądania fotoreportaży z minionych imprez. Tego roku, z powodu warunków epidemiologicznych SGW w Andrychowie nie mogło zorganizować, podobnie jak rok temu Konkursu Potraw Regionalnych. Postanowiono, że zrealizowana zostanie wersja on-line – prezentująca tradycje wielkanocne i kulinarne naszego regionu.

Słowo wstępne wygłosiła Czesława Wojewodzic – Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. Część kulinarną prowadzi Jadwiga Sopicka – mistrzyni regionalnych potraw kulinarnych!

Zapraszamy do obejrzenia!

Realizacja współfinansowana ze środków Gminy Andrychów i Powiatu Wadowickiego.

Współpraca: CKiW w Andrychowie


Przepisy ze Stołu Wielkanocnego 2021 znajdziecie tutaj: http://www.sgw.andrychow.pl/sgw/potra...

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie:
http://www.sgw.andrychow.pl/sgw/​​
https://www.facebook.com/sgwandrychow​​

Starostwo Powiatowe w Wadowicach:
https://powiatwadowicki.pl/​​

Gmina Andrychów | Urząd Miejski w Andrychowie:
https://andrychow.eu/​​