biletna

 

 

Kino Świadomego Widza

 

Mecenasi Kultury

Partnerzy

Newsletter

Współpraca

malopolskaonline

 

 

 
 

„Matka”

Dramat; reż. Kadri Kõusaar; Estonia 2016; 89 min.

 

Oficjalny estoński kandydat do OSCARA 2017

Prezentowany w sekcji Odkrycia na ostatnim Warszawskim Festiwalu Filmowym, oryginalny thriller w stylu Agathy Christie, zabarwiony fantastycznym czarnym humorem.

Tytułowa matka, Elsa, mieszka na estońskiej prowincji, w jednej z tych małych mieścin, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą. Bohaterka opiekuje się synem Laurim, który przebywa w śpiączce po tajemniczym postrzeleniu. Elsa bardzo dba o syna, ale męczą ją niekończące się odwiedziny. Lauriego, który pracował jako nauczyciel, odwiedzają koledzy i koleżanki z pracy, uczniowie, przyjaciele, dziewczyna – i wszyscy oni wywnętrzają się Elsie o swoich problemach. Tymczasem w miasteczku aż huczy od plotek na temat postrzelenia. Kto i z jakiego powodu mógł zrobić coś takiego w miejscu, gdzie każdy zna każdego jak własną kieszeń?

Seanse: 7.04 (piątek – WEEKENDOWE PREMIERY) godz. 18.00; 12.04 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 20.00; Ceny biletów: 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy*; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

*Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji

 

 

„Cienie”

Thriller, akcja; reż. Thomas Kruithof; Belgia 2016; 93 min.

 

„Cienie” to thriller szpiegowski, mroczne, realistyczne kino, w stylistyce klasyków gatunku z lat 70-tych i 80-tych

Odtwórcami głównych ról są François Cluzet („Nietykalni”) i Alba Rohrwacher („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, „Samotność liczb pierwszych”).

Duval (François Cluzet), alkoholik będący na odwyku, bezskutecznie poszukuje pracy po przeżyciu załamania nerwowego. Pewnego dnia do mężczyzny zwraca się tajemnicza organizacja szpiegowska z propozycją stenografowania prywatnych rozmów telefonicznych. Duval przyjmuje ofertę. Odsłuchanie kasety numer 6 przerywa monotonię wykonywanego zajęcia. Bohater zostaje wplątany w polityczną intrygę na najwyższym szczeblu państwowym.

Seanse: 7.04 (piątek – WEEKENDOWE PREMIERY) godz. 20.00; 19.04 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 20.00; Ceny biletów: 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy*; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

*Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji

 

 

„W sieci”

Thriller; reż. Kim Ki-duk; Korea Południowa 2016; 114 min.

 

Nowy film czołowego prowokatora koreańskiego kina – Kim Ki-duka

Obraz prezentowany w 2016 roku na festiwalu w Wenecji, przejmujące studium trudnych relacji między Koreą Północną a Południową.

Nam Chul-Woo jest ubogim rybakiem wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie. Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i Nam nie może nic zrobić, by powstrzymać dryfowanie łajby na południe. Po dotarciu do brzegu, zostaje natychmiast zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy. Ambitny oficer przesłuchujący uznaje rybaka za szpiega. Dla nieszczęśnika zaczyna się gehenna, która zdaje się nie mieć końca...

Seanse: 21.04 (piątek – WEEKENDOWE PREMIERY) godz. 18.00; 26.04 (środa – TANIA ŚRODA) godz. 20.00; Ceny biletów: 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy*; w Tanią Środę wszystkie bilety 8 zł

*Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji

 

 

„Nazywam się Cukinia”

Animacja; reż. Claude Barras; Szwajcaria, Francja 2016; 66 min.

 

Film nominowany do Oscara 2017 w kategorii Najlepszy Film Animowany

Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.

Seanse: 23.04 (niedziela – Mama, Tata i Ja) godz. 15.00; 30.04 (niedziela– Mama, Tata i Ja) godz. 15.00; Ceny biletów: 10 zł – dorośli, 5 zł – dzieci**

**Bilet ulgowy przysługuje dzieciom do lat 15

 

„Julieta”

Dramat; reż. Pedro Almodóvar; Hiszpania 2016; 99 min.

 

Prezentowana w konkursie głównym Festiwalu w Cannes „Julieta” Pedro Almodóvara to wielki powrót hiszpańskiego mistrza. W swoim nowym filmie reżyser „Porozmawiaj z nią” i „Volver” wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej: świata kobiet i ich namiętności.

„Julieta” to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. Filmowa adaptacja opowiadań wyróżnionej literacką Nagrodą Nobla Alice Munro pokazuje, że siłą kina Almodóvara jest niezmiennie wiara w potęgę uczuć i miłości.

Seanse: 28.04 (piątek – Kino dla Dorosłych) godz. 20.00; Ceny biletów: 10 zł – normalny, 8 zł – ulgowy*

*Ulga przysługuje emerytom, rencistom, studentom i uczniom po okazaniu ważnej legitymacji