Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Takiego koncertu w Pałacu Bobrowskich jeszcze nie było – w piątkowy wieczór muzykę Karola Lipińskiego grali Konstanty Andrzej Kulka oraz Andrzej Gębski i Andrzej Wróbel. Publiczność nagrodziła wirtuozów brawami na stojąco.

Andrychów znalazł się w programie cyklu koncertów K.A. Kulki i jego tria „Z muzyką na poważnie - Mistrz Kulka proponuje…” Dlatego andrychowianie mieli okazję posłuchać zespołu najlepszych wirtuozów światowej sławy: Konstantego Andrzeja Kulki (skrzypce), Andrzeja Gębski ego (skrzypce) i Andrzeja Wróbla (wiolonczela). Ta trójka wybitnych muzyków sprawiła, że w andrychowskim pałacu zagościła kultura najwyższych lotów. Artyści zaprezentowali dzieła skrzypcowe i kameralne Karola Lipińskiego, wybitnego polskiego skrzypka i kompozytora z pierwszej połowy XIX wieku, stawianego na równi z legendarnym Niccolo Paganinim, z którym zresztą Lipiński się przyjaźnił. A sam Paganini niezwykle cenił jego wirtuozerię w grze na skrzypcach. Wysłuchaliśmy więc: Poloneza A-dur op. 9, Ronda koncertowego op. 18, Fantazji i wariacji op. 33 na motywach z opery Krakowiacy i górale J. Stefaniego oraz Wariacji op. 11 na temat z opery Kopciuszek G. Rossiniego. Publiczność nie tylko nagrodziła ten koncert brawami na stojąco, ale swoja owacją wyprosiła piękny bis tria Konstantego Andrzeja Kulki.
Na marginesie należy wspomnieć, że na ten wieczór Pałac Bobrowskich znowu nabrał blasku. Pracownicy Centrum Kultury i Wypoczynku – które było gospodarzem wieczoru – przygotowali pięknie zaaranżowaną sale koncertową i zadbali i nastrój, jaki mógł być tylko wspomnieniem dawnych czasów w tej siedzibie rodu Bobrowskich. Obsługujący gości pracownicy CKiW przywdziali nawet stroje z epoki. 

Największa sala pałacu, gdzie był koncert nabrała dodatkowego splendoru dzięki świetnym obrazom Bogdana Mikurdy, członka Grupy „My”, który z wielka biegłością malarską skopiował obrazy samego Rembrandta. I na ten wieczór obrazy te ozdobiły salę pałacu.

Na koniec trzeba nadmienić, że koncert mógł się odbyć dzięki hojności mecenasa tego artystycznego wieczoru, czyli ABS Banku Spółdzielczy w Andrychowie oraz pozostałych sponsorów - PAKO PLUS – hurtownia tkanin, STAHBUDU – usługi ogólnobudowlane i KOCIERZ HOTEL & SPA. 

Gości przywitał i wygłosił wprowadzenie do koncertu Aleksander Gortat, współpracujący między innymi z Twoim Radiem Andrychów.

man

Źródło: www.nowiny.andrychow.eu