Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Ten koncert jazzowy w Andrychowie promowała nawet radiowa „Dwójka”. W Pałacu Bobrowskich 11 listopada 2016 r.  wystąpili Kuba Więcek, Mateusz Gawęda, Ralph Alessi, Moritz Baumgärtner i Max Mucha. Ale zanim zagrali na koncercie w Andrychowie zapowiedzieli go dwaj dziennikarze muzyczni II Programu Polskiego Radia Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński, którzy w Polskim Radio prowadzą „Rozmowy improwizowane” o jazzie.

Special Project feat, to wspólny muzyczny projekt saksofonisty Kuby Więcka oraz pianisty Mateusza Gawędy. W trakcie ostatniej podróży do Nowego Jorku Kuba miał okazję poznać jednego z najwybitniejszych amerykańskich trębaczy - Ralpha Alessiego. Wymiana paru zdań i dźwięków zaowocowała pomysłem zagrania wspólnej trasy koncertowej oraz nagrania płyty jesienią 2016 roku. Andrychów był drugim miastem na tej trasie. Muzycy zaprosili do projektu jedną z najbardziej rozchwytywanych sekcji rytmicznych w Europie - kontrabasistę Maxa Muchę oraz mieszkającego w Berlinie perkusistę Moritza Baumgärtnera.

Źródło: nowiny.andrychow.eu