Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca
malopolskaonline

7.06 (czwartek) godz. 17.00
Zakończenie roku akademickiego 2017/2018 Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie”

W programie wykład „O czym dzisiaj mówi nam cezura 1918 roku”, który poprowadzi prof. dr hab. Jacek Chrobaczyński
Wstęp wolny.

15.06 (piątek) godz. 17:30

godz. 17.30 | „Otarcia” – spektakl autorski Teatru Ruchu FORMA z Wiejskiego Domu Kultury w Inwałdzie
Reżyseria: Aneta Lachendro

Nasze „Otarcia” są drogą budującą historię trudną. Historię, która boli i tworzy mapę prowadzącą w niewiadome…„(…) Czy znajdziesz miejsce na Drodze Mlecznej, błyszczące światłem szczęśliwych gwiazd? (...)”.

godz. 18.00 | „Sama słodycz” – spektakl szkolnej grupy „C’est la vie” z LO. im. Marii Skłodowskiej Curie w Andrychowie, opiekun: Iwona Kaczmarek.

Licealiści grający w najnowszej sztuce (wg sztuki Ireneusza Iredyńskiego) nie tylko umiejętnie wcielili się w dorosłych ludzi, uwikłanych w swoją przeszłość, zniewolonych przez stale rozpamiętywane resentymenty, ale i świetnie oddali pełne napięcia relacje między pacjentami szpitala. Spektakl od początku trzyma w napięciu… Emocje nie opadają nawet po ostatniej scenie… Rodzą się za to pytania: Dlaczego Słodycz stała się Goryczą…? Dlaczego z przyzwolenia na małe zło (a tak wyglądała przecież inicjacja każdego członka grupy) narodziło się zło ogromne? Jak będą żyli bohaterowie po tym, czego się dopuścili? Spektakl dla widzów w wieku 15+

24.06 (niedziela) godz. 17.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Koncert OUR BAND


Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie i Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zapraszają na koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Wystąpi duet Our Band w składzie:
Sasha Papernik – fortepian, akordeon, śpiew
Justin Poindexter – gitara, śpiew
 
 
 

Our Band tworzy para artystów: Sasha Papernik i Justin Poindexter, którzy kontynuują najlepsze tradycje duetów takich jak Johnny Cash i June Carter, czy Gram Parsons i Emmylou Harris. Ich repertuar to prawdziwa muzyczna paleta, najlepsze utwory z każdej dekady i każdego zakątka świata. Odnieśli sukcesy występując przed publicznością tak uznanych scen jak: Carnegie Hall, Lincoln Center czy Smithsonian Museum of American Art.
Sasha Papernik ma klasyczne wykształcenie muzyczne i jest urodzoną w Rosji Amerykanką pierwszego pokolenia. Ulubione gatunki muzyczne Justina Poindextera to folk, blues, country i tradycyjny jazz. Był członkiem zespołu Silver City Bound – zdobywcy tytułu Americana Album of the Year (przyznawanego przez Independent Music Awards) za płytę „Diner in the Sky”. Obecnie Justin występuje również z legendarną orkiestrą jazzową Vince Giordano’s Nighthawks oraz kieruje programem koncertowym Jazz at Lincoln Center „Let Freedom Swing”, organizując ponad 600 koncertów rocznie w USA, Australii i Anglii.
W programie andrychowskiego koncertu znajdą się utwory autorskie artystów, tradycyjne utwory amerykańskie, piosenki z repertuaru m.in.: Dolly Parton, Toma Petty’ego, Leonarda Cohena i… niespodzianki.
www.ourband.org

Wstęp wolny
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Domu Kultury, tel. 33 8753105

 

 

29.06 (piątek) godz. 20.00
Koncert ANNY MYSŁAJEK

Anna Mysłajek – nieprzeciętna osobowość sceniczna, wokalistka i autorka tekstów. Brała udział w andrychowskim Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG, gdzie została zauważona i nominowana do udziału w Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Dwa razy miała zaszczyt wystąpić na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, do udziału w którym zapraszani byli wyłącznie laureaci innych festiwali z całego kraju. Przełomem okazał się rok 2009, kiedy to po zdobyciu I nagrody na PIOSTURZE postanowiła wraz z dwoma muzykami (Wojtkiem Zaborowskim i Wojtkiem Kurkiem) założyć zespół – Anna Mysłajek & Oshalala. Rok później zespół zmienił nazwę na Mono Liza i wydał EP „Karuzela”.

Przełom 2011 i 2012 roku to kolejny zwrot w karierze Ani, która została zaproszona do bielskiej formacji Buenos Agres. Muzyczna „sielanka” – koncerty, rozjazdy, festiwale, występ w programie Must Be The Music trwał do 2015 r., kiedy zespół wydał płytę „Tam gdzie nie ma echa”, po czym zakończył działalność. 2017 rok to kolejny przełom: dziesięć koncertów, m.in.: Dzień Białej Flagi – zlot fanów Grzegorza Ciechowskiego w Toruniu, wygranie VI Podbeskidzkiego Przeglądu Muzycznego, pierwszy zagraniczny koncert w Czechach czy Krakowskie Synestezje w Klubie Studio. Przez ten czas skład zespołu ukształtował się następująco: Anna Mysłajek – słowa, śpiew; Sebastian Adamczewski – gitara, wokal; Robert Okręglicki – bas; Łukasz Nowok – instrumenty klawiszowe; Andrzej Obuchowski – perkusja.

Obecny projekt Anny Mysłajek to mieszanka pop rocka, funku, soulu i jazzu, będąca wynikiem spontanicznej współpracy twórczej członków zespołu.

Ceny biletów: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu koncertu).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel. 33 8753105, 512 442 918.
Bilety online:
www.kultura.andrychow.eu