Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca

malopolskaonline

noclegowo

2.02 (piątek) godz. 18.00

Otwarcie wystawy „10 lat plenerów im. Franciszka Suknarowskiego”

„Przez 10 lat w plenerach wzięło udział łącznie 47 malarzy i 35 fotografików z kraju i zagranicy. Tygodniowe pobyty w gościnnych dla artystów gminach powiatu wadowickiego, dały możliwość odkrywania pozornie znanych miejsc przez pryzmat estetycznej wrażliwości twórców. Dokumentuje to KRONIKA plenerów, album wydany przez Towarzystwo w 2017 roku a wystawa, dzięki uprzejmości Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie prezentuje wybiórczo prace plenerowe kilkunastu artystów." – Zbigniew Jurczak – Prezes TMZM

2.02 (piątek) godz.18.00 – 20.30

KUBAŃSKI PIĄTEK W MDK!!
Zapraszamy wszystkich miłośników ZUMBY na warsztaty taneczne z Joasią Sieją.

Joanna Sieja specjalizuje się przede wszystkim w stylach tanecznych osadzonych w kręgu kultury kubańskiej. Regularnie i wyjazdowo prowadzi warsztaty taneczne dla dorosłych i dla dzieci w Bielsku-Białej, w Krakowie i w Katowicach. Jako zapalona Reggaetonerka intensywnie promuje energetyczny Reggaeton w oderwaniu od kultury kubańskiej.

Cena: 20zł/dorośli; 5 zł/dzieci do lat 13 (pod opieką dorosłych)

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Andrychowie i Agencja Artystyczna J.S.

 

6.02. (wtorek) godz. 14.00 – 19.00

POPIS OGNISKA MUZYCZNEGO „METRUM”

 

9.02. (piątek) godz. 8.00 – 13.00

XLI ZIMOWY RAJD TURYSTYCZNY PO ZIEMI ANDRYCHOWSKIEJ z metą w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

Organizator: PTTK Odział Zakładowy „Andropol S.A.”

Współorganizator: CKiW w Andrychowie

 

17.02 (sobota) godz. 18.00

XXIII Wieczór Austriacki. Koncert Galowy „W Krainie Wiednia i Czardasza – Gypsy Show”

 

Jedyne w swym rodzaju widowisko muzyczne. Usłyszycie Państwo najpiękniejsze arie operetkowe Straussa, Lehára, Kálámana nawiązujące do muzyki nie tylko wiedeńskiej ale również cygańskiej i węgierskiej. Blasku i elegancji tej cudownej muzyce dodadzą przepiękna scenografia oraz przygotowane specjalnie na tę okazję układy choreograficzne. Wystąpią: Miklosz Deki Czureja z zespołem, Anastasia Kornutiak – sopran, Mykola Kornutiak – baryton, Orkiestra Filharmonii Chmielnickiej oraz Soliści Narodowej Opery Lwowskiej.

Ceny biletów: 80 zł (sala widowiskowa: rząd 1 – 10), 70 zł (sala widowiskowa: rząd 11 – 18, balkon). Sprzedaż biletów: Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05 lub 512 442 918.

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, kupbilecik.pl

25.02 (niedziela) godz. 16:00 i 19:15
Kabaret Młodych Panów „BOGOWIE”

Jeżeli czytasz ten tekst, to już jesteś na dobrej drodze do szczęścia – nie jesteś wśród 3% analfabetów w Europie! Mało tego, jesteś krok od wzięcia udziału w najnowszym spektakluKabaretu Młodych Panów pt. “BOGOWIE”. Ten program pomoże rozwiązać Twoje problemy – sprawi, że zapomnisz o nich nie tylko na dwie godziny. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikną wszystkie Twoje troski. Kiedy minie ten czas, wszystko będzie zależeć już tylko od Ciebie. Musisz stać się nie tyle kowalem własnego losu, ile BOGIEM własnego życia. Nie pytaj, co Młodzi mogą zrobić dla Ciebie, ale co sam możesz zrobić dla siebie. Ten spektakl nie załatwi Twoich spraw, ale da Ci wskazówki, da Ci wiarę, da Ci siłę. Chcesz być jak Młody BÓG? Przestań chcieć! Bądź! Pamiętaj, Twoje szczęście jest w Twoich rękach.

Ceny biletów: 70 zł (sala widowiskowa: rząd 3 – 7), 60 zł (balkon: rząd 1 – 2). Sprzedaż biletów: Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05 lub 512 442 918.
Bilety online:
www.kultura.andrychow.eu , www.biletowakasa.pl

12.02 – 16.02 (poniedziałek – piątek) godz. 10.00 – 14.00
„TROPICIELE ZIMY” – zimowe warsztaty dla dzieci
W ramach tegorocznych ferii zimowych Miejski Dom Kultury w Andrychowie zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na pełne przygód warsztaty „Tropiciele Zimy”. Gwarantujemy świetną zabawę pod czujnym okiem naszych instruktorów.
W programie warsztatów:

     Kreatywne zajęcia plastyczne;

     Warsztaty Kulinarne;

     Wycieczka do Wisły (zwiedzanie Muzeum Beskidzkiego; warsztaty: owca, wełna, filc; zwiedzanie skoczni narciarskiej im. Adama Małysza);

     Kino Sferyczne;

     Projekcje filmów animowanych.

Cena: 90 zł /od osoby.
Zapisy do 2 lutego w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. ul. Szewska 7.
Szczegółowe informacje pod numerami telefonów :33 875 31 05, 512 442 918, 501 332 360.


6.03 (wtorek) godz. 19.00
Spektakl kabaretowy„Chory na Sukces”

Tego jeszcze nie było! Teatr, kabaret i koncert w jednym! Spektakl kabaretowy „Chory na Sukces” jest zabawną próbą ukazania postaci celebryty, którego podczas występu w Andrychowie zagra Michał Wiśniewski. Artysta, chcąc wyjść naprzeciw plotkom i próbom ośmieszenia jego osoby, tworzy na scenie postać zarozumiałego i przekonanego o swej wielkości bufona, po to by dać dowód na posiadany do siebie dystans i zdyskontować to, co się o Nim niesłusznie mówi. Pomagają mu w tym czołowi polscy artyści kabaretowi: Mikołaj Cieślak, Krzysztof Hanke, Piotr Pręgowski i Tadeusz Ross, którzy żartują sobie z idoli. Na wszelki możliwy sposób podlizują się głównemu bohaterowi, a jednocześnie robią z Niego idiotycznego celebrytę.
W trakcie występu usłyszymy piosenki, które świetnie się wpisują w otaczającą nas rzeczywistość i dotykają bliskich nam wszystkim spraw.
Spektakl kabaretowy „Chory na Sukces” jest satyrą na powszechną wokół tandetę i bufonadę, które to cechy dotyczą nie tylko artystów, ale też innych, ważnych dla naszego życia, środowisk.
W dzisiejszych skomplikowanych czasach (kiedy one takie nie były?) dobrze jest się „załapać” na trochę uśmiechu i chwilowej beztroski, którą mamy nadzieję, zapewni Państwu marcowy spektakl.

Ceny biletów: 70 zł (sala widowiskowa, rząd 1-8), 60 zł (sala widowiskowa, rząd 9-18; balkon)
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl


12 marca (poniedziałek) godz. 19.00
Koncert „INDIAN AIR” – WorldJazzTrio (Austria)

Od czasu pierwszego spotkania z muzyką indyjską i sitarem ponad 20 lat temu, austriacki muzyk Klaus Falschlunger stał się mistrzem gry na tym instrumencie i aktywnym przedstawicielem sceny indoeuropejskiej w Europie. Dorastając w klimacie jazzu i rocka, podczas licznych podróży do Azji, Bliskiego Wschodu i Europy odkrywał coraz większą różnorodność muzyki. Obok zamiłowania do indyjskiej muzyki klasycznej komponował i eksperymentował z różnymi formacjami. Koncertował z wieloma muzykami z Indii, Korei, USA i Europy. Wraz z Clemensem Rofnerem i Tobiasem Steinbergerem stworzył trio „INDIAN AIR”.  Ich muzyka to fascynująca, porywająca i wyrafinowana mieszanka tradycyjnej muzyki indyjskiej z nowoczesnym jazzem, folkiem i popem.
www.sitarmusic.at

Skład zespołu:
Klaus Falschlunger  – sitar
Tobias Steinberger – instrumenty perkusyjne
Clemens Rofner – kontrabas, ukulele basowe
Koncert odbędzie się dzięki współpracy CKiW w Andrychowie z Austriackim Forum Kultury w Warszawie. W Polsce zespół wystąpi jeszcze w Warszawie, Sopocie, Elblągu i Kwidzynie.

Wstęp wolny.
Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Domu Kultury, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

 

16.03 (piątek) godz. 18.00
Otwarcie wystawy prac członków RSTK w Chełmku

 

Nie ma słowa przesady w stwierdzeniu, że Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Chełmku stało się trwałym elementem kulturowego krajobrazu miasteczka. Historia stowarzyszenia sięga lat osiemdziesiątych XX wieku, jednak początków rodzenia się amatorskiego ruchu artystycznego w naszym środowisku należy szukać znacznie wcześniej. Pierwsza udokumentowana zbiorowa wystawa plastyków amatorów odbyła się w maju 1967 roku w Domu Ludowym. Warto z tak odległej perspektywy spojrzeć na dokonania i dorobek rodzimych entuzjastów sztuki. Powstały setki prac prezentowanych na niezliczonych wystawach, pokazach, konkursach, ogrom przedsięwzięć warsztatowych, plenerów, spotkań, działań edukacyjnych, inicjatyw społecznych. Spoiwem wszystkich dokonań była i jest przyjaźń, bezinteresowna misja naprawiania świata. Głoszący i wprowadzający w czyn takie idee w każdym środowisku postrzegani są niczym „kolorowe ptaki”.
Ekspozycja prezentowana będzie do 6 kwietnia.23 marca (piątek) godz. 19.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Koncert KORTEZ z zespołem

Kortez w nowym roku ponownie wyrusza w trasę promującą jego drugą płytę „Mój dom” (premiera 3.11.2017 r.), a po dwóch tygodniach osiągnęła status Złotej Płyty debiutując na OLIS-ie na pierwszej pozycji. Singiel „Dobry moment” dotarł na szczyt Listy Przebojów, między innymi radiowej Trójki, a na YouTube przekroczył już 3 mln. odsłon.

Jesienna trasa została wyprzedana w całości. Kortez wspólnie z zespołem odwiedził ponad 30 miast.

Wybrane recenzje albumu „Mój dom”:

„Czegoś podobnego dawno u nas nie było”. / Mirosław Pęczak (Polityka)

„Mój dom to zdecydowanie jedna z najlepszych płyt tego roku”. / Artur Wojtczak (Music Is)

„Czegokolwiek oczekiwaliście po drugiej płycie artysty z jednym z najbardziej spektakularnych debiutów polskiej muzyki, macie to, tylko bardziej”. / Kaśka Paluch (Onet.pl)

Ceny biletów: 69 zł (sala widowiskowa, miejsca stojące; I pula)), 89 zł (balkon, miejsca siedzące)

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online:www.biletyna.pl, www.ticketmaster.pl