12.01.2018 r. (piątek) godz. 18.00

FINISAŻ DOROCZNEJ POPLENEROWEJ WYSTAWY PRAC STOWARZYSZENIA GRUPY TWÓRCÓW "MY"

 

Na ekspozycję prac malarskich, rzeźbiarskich, intarsji, fotografii oraz haftu zapraszamy od 6 grudnia do 12 stycznia 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się 12 stycznia 2018 roku o godz. 18:00!

Grupa Twórców "MY" powstała w 1973 r. z inicjatywy mgr Marii Biel-Pająk. Członkowie uprawiają następujące techniki artystyczne: malarstwo olejne, akwarela, pastel, haft artystyczny, rzeźba, intarsja, fotografia. „Cementuje nas umiłowanie do sztuki. Nasze prace znajdują się prawie w całej Europie, ale także poza oceanem, zostały zakupione przez polskie muzea, nie mówiąc już o licznej rzeszy krajowych kolekcjonerów”. Zapraszamy do obejrzenia prac Stowarzyszenia na www.grupamy.art.pl

 

 

 

28.01.2018 r. (niedziela) godz. 18.00

GALA NOWOROCZNA: Balet „Don Kichot” w wykonaniu Solistów i Luminarzy Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu Royal Lviv Ballet” im. Salomei Kruszelnickiej razem z Międzynarodowym Teatrem Baletu „Premiera”.

Spektakl stanowi najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Słynny balet wg powieści Miquela de Cervantesa przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki, gdzie toczy się opowieść o niespełnionej miłości, romantycznej walce dobra ze złem nasyconej poetycką fantastyką, która bawi i wzrusza widzów na całym świecie. Tego wydarzenia nie można opuścić!

 Ceny biletów: 80 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 10), 70 zł (sala widowiskowa, rząd 11 – 18).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online:
www.kultura.andrychow.eu

 

 

 

2.02 (piątek) godz. 18:00 – 20:30

KUBAŃSKI PIĄTEK W MDK

Zapraszamy wszystkich miłośników ZUMBY na warsztaty taneczne z Joasią Sieją.

Joanna Sieja specjalizuje się przede wszystkim w stylach tanecznych osadzonych w kręgu kultury kubańskiej, choć lubi się próbować też w innych technikach. Jest współzałożycielką tanecznej grupy eventowej Diamonds. Regularnie i wyjazdowo prowadzi warsztaty taneczne dla dorosłych i dla dzieci w Bielsku – Białej, w Krakowie i w Katowicach. Jako zapalona Reggaetonerka intensywnie promuje energetyczny Reggaeton w oderwaniu od kultury kubańskiej, chcąc by stał się... jednym z chętniej tańczonych i rozpoznawanych stylów tanecznych wśród polskich tancerzy. Lubi angażować się w różnego rodzaju projekty artystyczne, gdzie potrzebni są tancerze – w tym np. w pracę przy kręceniu teledysku. Ostatni taki projekt to teledysk – reklama krakowskiego klubu Mezcal, reżyserowany przez Daniela Pancerza oraz teledysk kręcony przez krakowskie Studio Filmowe Punkt.

Cena: 20zł/dorośli; 5 zł/dzieci do lat 13 (pod opieką dorosłych)

Współorganizator: Agencja Artystyczna J.S.

 

 

6.02 (wtorek) godz. 14:00 – 19:00

POPIS OGNISKA MUZYCZNEGO „METRUM”

 

 

9.02 (piątek) godz. 8:00 – 13:00

XLI ZIMOWY RAJD TURYSTYCZNY PO ZIEMI ANDRYCHOWSKIEJ z metą w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

Organizator: PTTK Odział Zakładowy „Andropol S.A”. Współorganizator: CKiW w Andrychowie