3.11. (piątek) godz. 18.00 - 20.30

Kubański piątek w MDK!!


Zapraszamy wszystkich miłośników ZUMBY na warsztaty taneczne z Joasią Sieją.

Joanna Sieja specjalizuje się przede wszystkim w stylach tanecznych osadzonych w kręgu kultury kubańskiej, choć lubi się próbować też w innych technikach. Jest współzałożycielką tanecznej grupy eventowej Diamonds. Regularnie i wyjazdowo prowadzi warsztaty taneczne dla dorosłych i dla dzieci w Bielsku-Białej, w Krakowie i w Katowicach. Jako zapalona Reggaetonerka intensywnie promuje energetyczny Reggaeton w oderwaniu od kultury kubańskiej, chcąc by stał się... jednym z chętniej tańczonych i rozpoznawanych stylów tanecznych wśród polskich tancerzy. Lubi angażować się w różnego rodzaju projekty artystyczne, gdzie potrzebni są tancerze – w tym np. w pracę przy kręceniu teledysku. Ostatni taki projekt to teledysk – reklama krakowskiego klubu Mezcal, reżyserowany przez Daniela Pancerza oraz teledysk kręcony przez krakowskie Studio Filmowe Punkt.

 

Cena biletu:20 zł/dorośli; 5 zł/dzieci do lat 13 (pod opieką dorosłych)

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Andrychowie i Agencja Artystyczna J.S.

 

9.11. (czwartek) godz. 17.00

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie – wykład otwarty pt.: „Formy świadczeń społecznych i wspierających w programach rządowych, samorządowych i organizacji społecznych”. Wykład poprowadzi mgr Danuta Noszka-Leśniewska.

 

10.11. (piątek) godz. 18.00

Otwarcie wystawy malarstwa Zbigniewa Zioba

 

Zbigniew Ziob – absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Początkowo tworzył dla własnej przyjemności, po przejściu na emeryturę, swoje artystyczne pasje realizuje w malarstwie i rzeźbie. Bierze czynny udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz w licznych plenerach. Jego prace znajdują się w kraju, jak i za granicą: w Niemczech, Włoszech i Holandii. Należy do: RSTK w Chełmku, RSTK w Oświęcimiu „Grupa na zamku” oraz STK „Pasja” w Kętach.

 

19.11. (niedziela) godz. 19.00

FMN | Recital Piotra Machalicy „Mój ulubiony Młynarski”

 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na koncert w ramach Fabryki Muzyki Niezwykłej – Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki.
Recital to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury.  W programie koncertu m.in.: „Jeszcze w zielone gramy”, „Tango desperado”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo”, „Najpiękniejszy list miłosny”, „Idź swoją drogą” czy „Blue Tango”. Po raz pierwszy, przedpremierowo, koncert został zagrany 8.03.2017 r. w Słupcy. Premiera: 15.05.2017 r., OCH-Teatr, Warszawa.


Ceny biletów: 50 zł (rząd 1 – 9), 40 zł (rząd 10 – 18, balkon). Sprzedaż biletów oraz szczegółowe informacje: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.ticketpro.pl, www.kupbilecik.pl

26.11. (niedziela) godz. 18.00 | Hala Sportowa w Andrychowie, ul. Daszyńskiego 14

FMN | Koncerty: Besides, Kasia Kowalska, Lady Pank.

 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na koncerty w ramach Fabryki Muzyki Niezwykłej – Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki

 

KASIA KOWALSKA

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Każdy z jej albumów pokrył się kilkakrotną platyną. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 20 lat. Choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostały niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięk, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje.

 

LADY PANK

Jedna z najbardziej legendarnych formacji rockowych w Polsce. Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Krzysztof Kieliszkiewicz, Kuba Jabłoński oraz gościnnie Wojciech Olszak wykonają swoje największe przeboje w niecodziennych, akustycznych aranżacjach. Specjalnie przygotowana scenografia, światła oraz doskonała forma zespołu stworzą show, podczas którego trzypokoleniowa publiczność Lady Pank będzie miała okazję usłyszeć największe przeboje w niezwykłych, klimatycznych wersjach. Nie zabraknie energii, z której słynie na koncertach zespół Jana Borysewicza.

 

BESIDES
Zespół Besides powstał w 2011 r. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, który grając niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobył główną nagrodę w ósmej edycji programu. W 2013 roku Besides wydał debiutancki album „We Were So Wrong”, który został świetnie przyjęty przez fanów i krytykę. Liczne pozytywne recenzje oraz koncerty o niepowtarzalnym klimacie, wzbogacone o wizualizację, sprawiły, że zespół w krótkim czasie stał się jednym z czołowych przedstawicieli gatunku.

 

Ceny biletów:

Przedsprzedaż | 50 zł (miejsca stojące), 80 zł (miejsca siedzące)

W dniu koncertu | 60 zł (miejsca stojące), 90 zł (miejsca siedzące)

 

Sprzedaż biletów oraz szczegółowe informacje:
MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.ticketpro.pl, www.kupbilecik.pl

28.11. (wtorek) godz. 17.00 – 22.00

„Takie Tango” – wieczorek taneczny dla seniorów... i nie tylko!

 

W jesienny wieczór zapraszamy na tańce przy budzącej wspomnienia muzyce, pogaduszki przy ciepłej, aromatycznej herbacie oraz gorący poczęstunek.
Cena biletów: 25zł.
Zapisy i sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

2.12. (sobota) godz. 17.00 – 20.00

Mikołajkowy Maraton Zumby

 

Zapraszamy Panie oraz Panów, dzieci i młodzież.
Zapewnimy 3 godziny świetnej zabawy, a co najważniejsze MILIONY spalonych kalorii :-)
INSTRUKTORZY: Natalia Węgrzyn-Jakimow, Iwona Stec, Paweł Gorzelak i
Rafał Harat.

Cena biletu: 20 zł/dorośli; 5 zł/dzieci do lat 13 (pod opieką dorosłych).
Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Andrychowie i ART GO A. Harat.

5.10 (czwartek) godz. 16.00

Inauguracja zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Andrychowie

Wykład pt.: „Kłopoty z tzw. polityką historyczną” poprowadzi prof. dr hab. Jacek Chrobaczyński

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Andrychowa.

 

6.10 (piątek) godz. 18.00

Otwarcie wystawy malarstwa ANETY LACHENDRO

 

Aneta Lachendro – urodzona 7 lutego 1978r. w Wadowicach. W 2005 r. ukończyła studia dyplomem w pracowni malarskiej profesora Lecha Kołodziejczyka na Uniwersytecie Śląskim filia w Cieszynie.

 

14.10 (sobota) godz. 17.00

SPEKTAKL „DWIE POŁÓWKI POMARAŃCZY” – autor: Iga Kownacka; reżyseria: Maria Ciunelis

 

 

Do jedynego hotelu w mieście, trafia świeża wdowa – Karolina, wezwana by zidentyfikować zmarłego męża – Adama, który wcześniej zginął w tajemniczych okolicznościach. W hotelu czeka na nią psycholog policyjna Joanna, a także wiele innych niespodzianek, związanych nie tylko z jej mężem, ale i trwającym w hotelu weselem. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się Alex – młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny podającej się za córkę zmarłego. Zaskakujące zwroty akcji, przewrotne poczucie humoru autorki, żartobliwa interpretacja reżyserska oraz prawdziwe kreacje aktorskie sprawiają, że z zapartym tchem śledzimy coraz bardziej absurdalną sytuację, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje, a śmierć małżonka nie jest wcale końcem związku – wręcz odwrotnie. A może ten spektakl, to właśnie przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o miłości tej swojej drugiej połówki? Dla WIELKIEJ MIŁOŚCI zrobi się... WSZYSTKO. To nie jest grzeczne przedstawienie!

 

Uwaga: Spektakl przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych, którym gwarantujemy dwie godziny śmiechu i dobrej zabawy.

 

OBSADA:

Jarosław Boberek

Urszula Dębska
Olga Borys

Grażyna Zielińska,

Cynthia Kuźniak

 

Ceny biletów: 75 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 8), 70 zł (sala widowiskowa, rząd 9 – 18, balkon).

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

Bilety grupowe: 570 666 140. Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl


21.10 (sobota) godz. 17.00

KONCERT JUBILEUSZOWY LZPIT ANDRYCHÓW z okazji 20-lecia działalności zespołu.

 

Wystąpią Jubilaci:
- grupa dziecięca i grupa dorosłych oraz kapela Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW
Gościnnie:
kapela RYPCIUM PYPCIUM i chórek RODLANIE z Zakrzewa (Wielkopolska)

W tym roku LZPiT ANDRYCHÓW świętuje swoje 20-lecie. Przypomnijmy, że pomysłodawcą utworzenia zespołu była Zofia Wanat. Początkowo, jako grupa dziecięca, działał przy Szkole Podstawowej nr 4. Obecnie działa przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Zespół brał udział w wielu przeglądach i festiwalach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wielokrotnie występował podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Kolędował w znanych sanktuariach: w Łagiewnikach, Częstochowie, Niepokalanowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach. W 2016 r. miał zaszczyt wystąpić z koncertem polskich pieśni ludowych w Katedrze we Lwowie. Pod koniec tego roku ukaże się nowa płyta zespołu z kolędami i pastorałkami. Nagrań dokonano w marcu w Klasztorze Franciszkanów w Kętach.

 

Podczas Koncertu Jubileuszowego zespół ANDRYCHÓW zaprezentuje program zatytułowany „Albośmy to jacy tacy”, będący wiązanką tańców krakowskich i pogranicza śląsko-krakowskiego z dodatkiem tańców narodowych. Choreografem zespołu jest Urszula Wiśniowska, a kierownikiem muzycznym Leon Majkut.

 

Zespół ANDRYCHÓW dwukrotnie brał udział w Festiwalu Zespołów Pieśni i Tańca „Z przytupem” w Zakrzewie i na swój jubileusz zaprosił zespoły z tej miejscowości: chórek reprezentujący Zespół Pieśni i Tańca RODLANIE oraz kapelę RYPCIUM PYPCIUM. W ubiegłym roku kapela obchodziła 35-lecie działalności scenicznej. W swoim repertuarze oprócz piosenek własnych posiada również piosenki podwórkowe, ludowe i biesiadne.

 

Wstęp wolny.


Zaproszenia do odbioru w MDK w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7, tel. 33 8753105.

 

24.10 (wtorek) godz. 8.15

JEDZIEMY PO ZŁOTE Ż... :)

 

Jesienna wycieczka do Żywca.

W programie:

       zwiedzanie Muzeum Browaru Żywiec

       degustacja piwa lub soku

       zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem: Stary Zamek, Pałac Habsburgów, Domek Chiński, Park, Kościół Parafialny, Rynek, Ratusz, Dzwonnica.

Wycieczka wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Miejsce zbiórki: Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7,

Cena: 65zł*

*W cenę wycieczki wliczone jest ubezpieczenie.
Zapisy i wpłaty przyjmowane są do 17.10.2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, lub telefonicznie: 33 875 31 05, 512 442 9148.

 

27.10 (piątek) godz. 18.00 - 20.30

KUBAŃSKI PIĄTEK W MDK!! Zapraszamy wszystkich miłośników ZUMBY na WARSZTATY, których motywem przewodnim będą gorące kubańskie rytmy.

Gościem specjalnym będzie Eryk Januszyk, instruktor, współzałożyciel szkoły La Clave w Katowicach. Choreograf i założyciel grupy tanecznej Clave Koksy, z którą występował na wielu festiwalach w Polsce (Festival Cubano, Calle de Timberos, Carnaval Cubano) i za granicą. Miłośnik muzyki i kultury kubańskiej w najczystszej, niezmienionej postaci. Jako instruktor szczególną uwagę zwraca na świadomość tańca: dokładność wykonywanych ruchów, zrozumienie intencji danego gestu i jego emocjonalną ekspresję. Jednak przede wszystkim chce nauczyć swoich kursantów czerpać maksymalną radość z każdej chwili tańca. Dlatego jego dewizą na zajęciach jest „nie ilość, lecz jakość”. Jako tancerza wyróżnia go łączenie ogromnej wiedzy tanecznej z wiedzą muzyczną. Repertuar, którym dysponuje, zawiera wszystkie gatunki taneczne Kuby i nie tylko, począwszy od Folkloru, Rumby, Bailes Populares, Bailes de Salon, Bailes Campesinos, po współczesne style Reggaeton czy Timba.

Cena: dorośli - 20zł; dzieci do lat 13 (pod opieką dorosłych) - 5zł

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Andrychowie i Agencja Artystyczna J.S.0

3.11 (piątek) godz. 18.00 - 20.30

KUBAŃSKI PIĄTEK W MDK!!  Zapraszamy wszystkich miłośników ZUMBY na warsztaty taneczne z Joasią Sieją.

 

Joanna Sieja specjalizuje się przede wszystkim w stylach tanecznych osadzonych w kręgu kultury kubańskiej, choć lubi się próbować też w innych technikach. Jest współzałożycielką tanecznej grupy eventowej Diamonds. Regularnie i wyjazdowo prowadzi warsztaty taneczne dla dorosłych i dla dzieci w Bielsku – Białej, w Krakowie i w Katowicach. Jako zapalona Reggaetonera intensywnie promuje energetyczny Reggaeton w oderwaniu od kultury kubańskiej, chcąc by stał się... jednym z chętniej tańczonych i rozpoznawanych stylów tanecznych wśród polskich tancerzy. Lubi angażować się w różnego rodzaju projekty artystyczne, gdzie potrzebni są tancerze – w tym np. w pracę przy kręceniu teledysku. Ostatni taki projekt, to teledysk – reklama krakowskiego klubu Mezcal, reżyserowany przez Daniela Pancerza oraz teledysk kręcony przez krakowskie Studio Filmowe Punkt.

 

Bilety: 20zł – dorośli; 5zł – dzieci do lat 13 (pod opieką dorosłych)

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury w Andrychowie i Agencja Artystyczna J.S.

 

9.11 (czwartek) godz. 17.00

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Andrychowie

Wykład otwarty pt. : ”Formy świadczeń społecznych i wspierających w programach rządowych, samorządowych i organizacji społecznych” poprowadzi mgr Danuta Noszka-Leśniewska.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Andrychowa.