biletna

 

 

Kino Świadomego Widza

 

Mecenasi Kultury

Partnerzy

Newsletter

Współpraca

malopolskaonline

1.04 (sobota) godz. 19.00

Koncert: OSTATNI W RAJU – Urodziny Piotra Piekiełko

 

 

9.04 (niedziela) godz. 18.00 - KONCERT ODWOŁANY
KONCERT PASCHALNY: ARCYDZIEŁA MUZYKI KLASYCZNEJ – BAROK

 

 

22.04 (sobota) godz. 18.00

Rozmowy bez makijażu: Edyta Olszówka vs. Rafał Bryndal

 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie organizuje nowy cykl – „Rozmowy bez makijażu”. Zapraszamy na spotkania z kobietami znanymi, cenionymi i pełnymi pasji. Z zaproszonymi gośćmi rozmawiał będzie – występujący w roli gospodarza – Rafał Bryndal, polski satyryk, autor tekstów, dziennikarz, twórca zespołów kabaretowych, sztuk teatralnych oraz scenariuszy sitcomów.

 

Pierwsza odsłona nowego cyklu odbędzie się 22 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Rafał Bryndal porozmawia z Edytą Olszówką – jedną z najlepszych polskich aktorek. W zasadzie tuż po ukończeniu szkoły aktorskiej stała się od razu gwiazdą. Obdarzona niespotykaną wrażliwością i sceniczną intuicją należy do grona tych artystek, których każda rola w teatrze i w filmie hipnotyzuje. Jej talent jest godny podziwu, o czym świadczy wiele znaczących nagród, które otrzymała podczas swojej oszałamiającej kariery. Ma na koncie współpracę z najlepszymi reżyserami i aktorami. Jej spektakularna uroda sprawia, że jest jedną z tych aktorek, które przykuwają uwagę publiczności. Niezwykle inteligentna, wrażliwa, piękna i utalentowana, podchodząca w bardzo profesjonalny sposób do swojej pracy. To jest jej pasja, której oddaje się z pełnym zaangażowaniem. Spotkanie z nią to zawsze cudowna podróż, podczas której można odkryć rozmaite aspekty bycia artystką i kobietą wartą grzechu...

 

Kilka słów o gospodarzu „Rozmów bez makijażu”. Rafał Bryndal jest autorem wszystkich polskojęzycznych tekstów zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Tekściarzem został z prozaicznego powodu. Nie zanadto przystojny i obdarzony raczej problematyczną urodą nie wiedział, w jaki sposób zrobić wrażenie na koleżankach. Nie mógł wykazać się jakimiś spektakularnymi osiągnięciami sportowymi, bo po prostu niczego nie uprawiał. Nie mógł zabłysnąć szczególną wiedzą, bo mu się nie chciało uczyć. Nie miał słuchu, więc nie grał na gitarze pod oknami klasowych piękności. Pozostało mu pisanie wierszy. Sądził naiwnie, że to zwróci na niego uwagę kobiet. Jego grafomańskie próby przeszły do historii szkoły. Potem było trochę lepiej, bo zaczął się otaczać dziewczynami na wyższym poziomie, nie tylko w butach na obcasach. I tak mu już zostało. Jego twórczość uzależniona jest od kobiet, z którymi się zadaje. Dlatego może tak wiele tekstów jest totalnie niezrozumiałych. Cokolwiek Bryndal napisze, związane jest to z jego kolejną miłością, zwykle beznadziejną, bo dziewczyny niestety już nie wielbią tak jak kiedyś poetów. Szczególnie jeśli ci jeszcze żyją.

 

Ponadto podczas kwietniowego spotkania obejrzycie Państwo „Wiosenne metamorfozy” czyli pokaz mody firmy DE MARCO, której właścicielką jest projektantka Władysława Frączek.

 

Zapraszamy!

 

Cena biletu: 20 zł. Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online:
www.kultura.andrychow.eu,www.kupbilecik.pl.

 

 

25.04 (wtorek) godz. 10.00 – 13.00

Dom Kultury na „+”

 

,,W GAZETKOWIE” – rozwijanie aktywności ruchowej dzieci z wykorzystaniem nietypowego przyboru – gazety. Opowiemy o krainie, która nazywa się „Gazetkowo”. A skąd ta nazwa? Dowiecie się tylko u nas – zapraszamy!

Zapisy w MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

 

28.04 (piątek) godz. 18.00

Kubański piątek w MDK!

 

Zapraszamy wszystkich miłośników Zumby na wiosenne warsztaty, których motywem przewodnim będą gorące kubańskie rytmy.

 

Gościem specjalnym będzie Eryk Januszyk, instruktor, współzałożyciel szkoły La Clave w Katowicach. Choreograf i założyciel grupy tanecznej Clave Koksy, z którą występował na wielu festiwalach w Polsce (Festival Cubano, Calle de Timberos, Carnaval Cubano) i za granicą. Miłośnik muzyki i kultury kubańskiej w najczystszej, niezmienionej postaci. Jako instruktor szczególną uwagę zwraca na świadomość tańca: dokładność wykonywanych ruchów, zrozumienie intencji danego gestu i jego emocjonalną ekspresję. Jednak przede wszystkim chce nauczyć swoich kursantów czerpać maksymalną radość z każdej chwili tańca. Dlatego jego dewizą na zajęciach jest „nie ilość, lecz jakość”. Jako tancerza wyróżnia go łączenie ogromnej wiedzy tanecznej z wiedzą muzyczną. Repertuar, którym dysponuje zawiera wszystkie gatunki taneczne Kuby i nie tylko, począwszy od Folkloru, Rumby, Bailes Populares, Bailes de Salon, Bailes Campesinos, po współczesne style Reggaeton czy Timba. Organizatorzy: CKiW w Andrychowie – MDK Andrychów oraz Agencja Artystyczna J.S.

Cena warsztatów: 20 zł – dorośli, 5 zł – dzieci do lat 13 (pod opieką dorosłych).

 

29.04 (sobota) godz. 15.00

FESTIWAL ZACZAROWANEJ PIOSENKI

Organizator: Przedszkole nr 3 w Andrychowie, współorganizator: CKiW w Andrychowie.

 

5.05 (piątek) godz. 19.00

Koncert: TRIO IMMERSIO (Austria) – „Trzy wieki wielokulturowej tradycji muzycznej Wiednia”

 

TRIO IMMERSIO to zespół w młodym międzynarodowym składzie: Mariam Vardzelashvili z Gruzji – fortepian, Vira Zhuk z Ukrainy – skrzypce, Anna Maria Niemiec z Polski – wiolonczela.

Artystki pochodzą z różnych krajów, ale studiowały i pracują w Wiedniu, podobnie jak kompozytorzy, których dzieła wykonają podczas koncertu zatytułowanego „Trzy wieki wielokulturowej tradycji muzycznej Wiednia”. Niemiec Johannes Brahms i Szwajcar Beat Furrer przenieśli się do Wiednia i odnieśli tam sukcesy jako muzycy. Usłyszymy także utwory Austriaków: klasyka Josepha Haydna i współczesnego kompozytora Bernharda Gandera.

 

TRIO IMMERSIO powstało w 2013 roku z myślą o odbywającym się w Wiedniu konkursie muzyki kameralnej „Fidelio”. Sukces podczas tego festiwalu zaowocował występami w tak prestiżowych salach, jak: Radiokulturhaus Wien, Wiener Konzerthaus, Musikverein Wien, Schönberg Centre, Vivaldi Hall w Wiedniu, Filharmonia w Kijowie. W 2016 roku trio otrzymało Bank Austria Kunstpreis (nagroda ufundowana dla młodej kultury wyższej) i nagrało pierwszą bardzo dobrze przyjętą płytę.

 

Koncert odbędzie się dzięki współpracy CKiW w Andrychowie z Austriackim Forum Kultury w Warszawie. W Polsce zespół wystąpi jeszcze w Jeleniej Górze i w Filharmonii Opolskiej.

 

Partnerzy wydarzenia: Czarny Groń w Rzykach Praciakach i Restauracja ADRIA.

 

Wstęp wolny*

*Rezerwacje i zaproszenia do odbioru: Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

 

25.05 (czwartek) godz. 18.00

Koncert: ZBIGNIEW WODECKI z zespołem – „40 lat na scenie”

 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem, który odbędzie się 25 maja w Miejskim Domu Kultury. Zbigniew Wodecki, legenda polskiej estrady, nierozerwalnie związany z nią już od 40 lat. Wszechstronnie uzdolniony instrumentalista, kompozytor, aranżer. Nieustannie bawi i wzrusza publiczność wielu pokoleń i o różnych gustach muzycznych. Wszyscy doskonale znamy piosenki takie jak: „Zacznij od Bacha”, „Opowiadaj mi tak”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Chałupy Welcome To”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja”. Podczas koncertu z okazji 40-lecia pracy artystycznej usłyszymy więc największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego.

 

Ceny biletów:

70 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 9),
60 zł (sala widowiskowa, rząd 10 – 18, balkon).

 

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu,www.ticketpro.pl, www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl.

 

ZBIGNIEW WODECKI

 

Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-ych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa, a przecież ciągle niezamknięta! Zrealizował kolejny projekt, efektem czego jest płyta „1976: A Space Odyssey”. Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. /źródło: www.wodecki.pl/