Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

NIESZPORY LUDŹMIERSKIE

Festiwal "Fabryka Muzyki Niezwykłej"- Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, Poetyckiej „Piostur Gorol Song” i Innej usłyszymy „NIESZPORY LUDŹMIERSKIE” - oratorium JANA KANTEGO PAWLUŚKIEWICZA do słów LESZKA ALEKSANDRA MOCZULSKIEGO w wykonaniu chóru wraz z artystami : HANNĄ BANASZAK, ZBIGNIEWEM WODECKIM, JACKIEM WÓJCICKIM, BEATĄ RYBOTYCKĄ, ELŻBIETĄ TOWARNICKĄ

Kliknij - zobacz szczegóły wydarzenia

Wystawa Krajobrazy i... inne

Wystawa KRAJOBRAZY I... INNE to ekspozycja  wcześniejszych obrazów, pochodzących z cykli: KRAJOBRAZY, FAKTY I LUDZIE oraz ŚCIANY. Swoje obrazy Jan Kanty Pawluśkiewicz maluje hinduskimi żelami rysunkowymi, będącymi technologiczną nowinką wśród malarskich materiałów.

Zobacz więcej... i przyjdź!

 

FAVRILL

Projekt FAVRIL  powstał z inspiracji wspaniałości stylu  Secesji. Piękno muzyki sakralnej  w liniowym zbliżeniu do dekoracyjnego Witrażu, poszukiwanie nowych sposobów nadawania mu świetlistości i wibrującej kolorystyki przełożony  na dźwięk  kobiecego głosu i instrumentu; opalizujący, płynny i podatny do formowania, niezwykły taniec  muzyki niezwykłej i wyrafinowanej.

 

Koncert Macieja Maleńczuka

W sobotę 22 listopada 2014 r. odbędą się prezentacje konkursowe piosenki turystycznej i poetyckiej, forum dyskusyjne z jury oraz koncert zaproszonego gościa - Macieja Maleńczuka z Zespołem Psychodancing.

 

„Symfonia wodna” - Scena C i Przyjaciele

 

Witamy w "Fabryce Muzyki Niezwykłej" - Ogólnopolskim Festiwalu
Piosenki Turystycznej, Poetyckiej "Piostur Gorol Song" i Innej

 

 

Z przyjemnością informujemy, że Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, Poetyckiej "Piostur Gorol Song" i Innej odbędzie się
w dniach 26 - 28. listopada 2015 r.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania już wkrótce na stronie. Zapraszamy!

 

 

FABRYKA MUZYKI NIEZWYKŁEJ - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, Poetyckiej „Piostur Gorol Song” i Innej odbędzie się w dniach 21-23 listopada 2014 w Andrychowie.

 

Organizatorem projektu jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Impreza ma charakter konkursowy, otwarty, ogólnopolski. Kierowana jest do osób powyżej szesnastego roku życia i kładzie główny nacisk na integrację wielopokoleniową, umiejętność wrażliwego odbioru, tolerancyjności, otwarcia na inność, szukania siebie oraz wymiany poglądów poprzez otwarte fora dyskusyjne, warsztaty i spotkania integracyjne uczestników.

Jej głównym celem jest upowszechnianie muzyki i piosenki turystycznej, poetyckiej i innej. Impreza będzie trwała trzy dni – od piątku do niedzieli. Przeprowadzona zostanie w dwóch przestrzeniach
w Andrychowie: scena Miejskiego Domu Kultury oraz hala pofabryczna terenów przemysłowych Andorii-Mot. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie twórczość malarska Jana Kantego Pawluśkiewicza, którego postać stanie się dla uczestników festiwalu źródłem inspiracji w wyborze repertuaru do prezentacji konkursowej. Składową festiwalu będą również przesłuchania piosenki turystycznej i poetyckiej w ramach kultywowania trzydziestosześcioletniej lokalnej tradycji organizowania festiwalu Piostur Gorol Song.

W piątek odbędzie się koncert „Symfonia wodna” w wykonaniu grupy Scena C i Przyjaciele, który będzie okazją do podjęcia proekologicznych inicjatyw społecznych.

W tym dniu Łucja Czarnecka zaprezentuje projekt "FAVRILL", który powstał z inspiracji wspaniałości
stylu Secesji. W piątek wystąpi również Kamila Dauksz, która z zespołem wzięła udział w 2013 roku w 35 Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej „Piostur Gorol Song” w Andrychowie, zdobywając I nagrodę. Po zakończeniu koncertów odbędzie się także forum dyskusyjne.

W sobotę odbędą się prezentacje konkursowe piosenki turystycznej i poetyckiej, warsztaty, forum dyskusyjne z jury oraz koncert zaproszonego gościa Macieja Maleńczuka z Zespołem Psychodancing.
Ważnym wydarzeniem tego dnia będzie wernisaż wystawy KRAJOBRAZY I... INNE malarstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza.

W niedzielę podobnie jak w sobotę będą miały miejsce prezentacje konkursowe oraz koncert „Nieszpory Ludźmierskie” - oratorium JANA KANTEGO PAWLUŚKIEWICZA do słów LESZKA ALEKSANDRA MOCZULSKIEGO w wykonaniu Chóru , któremu towarzyszyć będą: HANNA BANASZAK, ZBIGNIEW WODECKI, JACKEK WÓJCICKI, BEATA RYBOTYCKA i ELŻBIETA TOWARNICKA.
Jan Kanty Pawluśkiewicz będzie jednym z jurorów oceniających prezentacje uczestników, ponadto jego twórczość malarska i muzyczna będzie motywem przewodnim festiwalu.

Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku!

Organizacja przedsięwzięć kulturalnych, na tak dużą skalę, byłaby wyjątkowo trudna bez wsparcia sponsorów – firm, które biznes postrzegają nie tylko przez pryzmat dochodów, dla których wspieranie wydarzeń kulturalnych jest poważną inwestycją. W przypadku powyższego wydarzenia to zarazem gwarancja, że wsparcie przeznaczane jest na przedsięwzięcie najlepsze w swojej kategorii, cenione przez widzów. DZIĘKUJEMY!

Organizator

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

 

 

Patroni Honorowi

 

 

 

 

 

 

 

 

Mecenasi Festiwalu


 

 

 


Sponsorzy Główni Festiwalu


 

 

 

Sponsorzy Festiwalu

 

 

 

Partnerzy Festiwalu

 

 

Patroni Medialni Festiwalu: