Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Przed nami Dni Andrychowa! Impreza skierowana do szerokiej publiczności – mieszkańców Andrychowa i okolicznych miejscowości! Weekend 29 – 30 czerwca w Andrychowie będzie obfitował w liczne koncerty – na scenach naszej imprezy wystąpią fantastyczni ludzie i fantastyczne zespoły, m.in.: BENIAMIN & RR, JAREK MAX SZKLARCZYK z zespołem MAX CORNER CREW – będzie to KONCERT JUBILEUSZOWY – 25 lat na scenie (!) oraz gwiazda tegorocznego święta miasta – ELEKTRYCZNE GITARY! Bądźcie koniecznie! Wstęp wolny. Zapraszamy!

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak. Patronami medialnymi są, m.in.: miesięcznik Nowiny Andrychowskie, www.nowiny.andrychow.eu, Radio Andrychów, MamNewsa, Małopolska Kronika Beskidzka, www.wadowice24.pl, www.powiatlive.pl oraz miesięcznik Wiadomości Powiatowe. Szczegółowy program imprezy znajdzie się wkrótce na głównej stronie internetowej dedykowanej Dniom Andrychowa – www.kultura.andrychow.eu/dni-andrychowa, profilu Facebook – www.facebook.com/kulturaandrychow, a także na stronach naszych Patronów medialnych, plakatach i ulotkach.

 

KONCERTY: PROGRAM RAMOWY*

29 czerwca | SOBOTA | Taras Pałacu Bobrowskich od strony kościoła

13.30 – 15.00 | próba dźwięku zespołów TAINT i WYJŚCIE AWARYJNE
15.00 | KOZI /rap/ Andrychów
15.30 | MEACULPA /rap/ Andrychów
16.00 | WYJŚCIE AWARYJNE /rock/
17.00 | TAINT /rock/
19.00 | JAREK MAX SZKLARCZYK Z ZESPOŁEM MAX CORNER CREW – KONCERT JUBILEUSZOWY – 25 LAT NA SCENIE /rock/
20.30 | OSTATNI W RAJU /rock/

30 czerwca | NIEDZIELA | Plac Mickiewicza

10.30 – 12.30 | próba dźwięku zespołów KIWI, MUSLE, BENIAMIN
12.30 | KAPELA WUJKA JAŚKA /folk/
13.00 | PEREŁKI MARYI
13.30 | LUDOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ANDRYCHÓW
14.00 | ZESPÓŁ REGIONALNY PORĄBCZANIE
14.30 | MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA „ANDROPOL” W ANDRYCHOWIE
15.30 – 17.00 | próba dźwięku zespołu ELEKTRYCZNE GITARY
17.00 | KIWI /pop/
18.00 | MUSLE /disco-dance/
19.00 | BENIAMIN & RR
20.00 | ELEKTRYCZNE GITARY

Dodatkowe atrakcje: strefa gastronomiczna
* Program może ulec zmianom

 

30 czerwca (niedziela) godz. 12.30

Oficjalne otwarcie wakacyjnej CITY PLAŻY usytuowanej na Placu Mickiewicza w Andrychowie

30 czerwca CITY PLAŻA czynna od 12.30 do 21.00 – CKiW w Andrychowie przygotowało mnóstwo atrakcji dla dzieci – przesympatyczne animatorki poprowadzą szereg zabaw, warsztatów twórczych i artystycznych dla wszystkich milusińskich!

City Plaża to atrakcja dla dzieci i dorosłych... to miejsce, w którym każdy miło spędzi czas...

 

KONCERTY: PROGRAM RAMOWY*

29 czerwca | SOBOTA | Taras Pałacu Bobrowskich od strony kościoła

13.30 – 15.00 | próba dźwięku zespołów TAINT i WYJŚCIE AWARYJNE

15.00 | KOZI (rap) Andrychów

Jakub Kozłowski, andrychowianin,17 lat, tworzy muzykę rap. Jest autorem wielu tekstów. Jego pseudonim artystyczny - „KoZi”. Brał udział w różnych konkursach muzycznych. W ubiegłym roku zajął 2 miejsce w konkursie przeglądu piosenek patriotycznych, gdzie wykonał swój własny utwór „Polska Walcząca”.

15.30 | MEACULPA (rap) Andrychów

Daniel Detko działa pod ksywką „Meaculpa”, wraz z nim zagra hypeman „Kusiek”. Daniel zajmuje się rapowaniem od kilku lat, prowadzi kanał na kanale YouTube zatytułowany „Meaculpa official”. W zeszłym roku występował jako support TAU w 7 miastach. Początkowo rapował po włosku ale od 2 lat zaczął nawijać po polsku. Na co dzień mieszka w Krakowie a dom rodzinny ma w Targanicach. Swoją twórczość określa jako rap tworzony w dosyć nowoczesnej formie, momentami z akcentem klubowym a czasem z wydźwiękiem bardziej trapowym.

16.00 | WYJŚCIE AWARYJNE (rock)

Zespół Wyjście Awaryjne łączy rock i hip-hop, tworząc szaloną mieszankę, która ma jedno zadanie – rozbujać nawet największego ponuraka. Jeżeli lubisz klimaty w stylu Beastie Boys czy RATM – trafiłeś w dychę. Na koncie mają jedną EP-kę z roku 2017 a w sierpniu tego roku wydają własnym sumptem płytę. Skład: Andrzej Endi Kocot – nawijka, Dominik SęQ – gitara i nawijka, Filip Hajdyła – też gitara, Michał Motyka – gary, Bartek Smółka – grube struny.

17.00 | TAINT (rock)

TainT – zespół czterech facetów grających muzykę z pogranicza alternatywnego metalu z domieszką grunge i groove, założony w 2014 roku. Po kilku zmianach personalnych i kierunku muzyki, są pełni energii i zdeterminowani by grać i przedstawić się szerszej publiczności. Żywiołowe koncerty w połączeniu z materiałem, który jeszcze w wakacje tego roku ujrzy światło dzienne w postaci płyty EP.

19.00 | JAREK MAX SZKLARCZYK Z ZESPOŁEM MAX CORNER CREW – KONCERT JUBILEUSZOWY – 25 LAT NA SCENIE (rock)

Jarek Max Szklarczyk to wokalista, autor tekstów i muzyki. Debiutował w roku 1994 z zespołami Apokalipsa i Radio Propaganda. W 1997 roku założył hip-hopową grupę Persona, której album „Strefa Cienia” ukazał się w 2001 roku nakładem wytwórni Gigant Records. Rok później powstał reggae'owy zespół Druga Strona Lustra z którym Max koncertował nieprzerwanie ponad 10 lat. Dotychczas ukazały się dwa albumy tego zespołu: „Język Żywiołów” i „Maxim Jammin”, oba nakładem wytwórni Manufaktura Legenda. W międzyczasie reaktywował się zespół z końca lat ’90 – Radio Propaganda, którego płyta „Retrospektywa” trafiła do sprzedaży w 2012 roku. W tym samym roku Max, Szymon Klimkiewicz i Robert Fraś założyli formację Max Corner Crew. Miało to miejsce dokładnie 12 grudnia 2012 roku, czyli w dzień, na który indiańskie plemię Majów przepowiedziało koniec świata. Świat się jednak nie skończył, a zespół nadal koncertuje i nagrywa płyty. Debiutancki krążek „Elektrofonika” ukazał się w grudniu 2018 roku.
W tym roku mija 25 lat działalności scenicznej Jarka Szklarczyka. Z tej okazji w ramach Dni Andrychowa zagra koncert z formacją Max Corner Crew. Publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję wysłuchania utworów z całego przekroju twórczości Maxa – od lat ’90, aż po najnowsze, jeszcze niepublikowane. Zespół zagra w składzie: Jarek Max Szklarczyk – wokal, gitara; Szymon Klimkiewicz – gitara basowa; Tomasz Wieliczko – perkusja

20.30 | OSTATNI W RAJU (rock)

Ostatni w Raju to grupa muzyczna, która powstała w 2013 roku grająca muzykę w stylu pop/rock/indie. Zespół tworzy czterech ambitnych muzyków, którzy posiadają duże doświadczenie artystyczne. Grupę charakteryzuje dynamizm, rozmach, zapał i temperament – cztery słowa, które tworzą perfekcyjny rock. Znacie przecież te piosenki, które mają w sobie tyle energii, że podczas odtwarzania wlewają ją w słuchających i nie da się nie kiwać głową do rytmu. W przypadku zespołu Ostatni w Raju wszystkie utwory dają właśnie taki efekt.

30 czerwca | NIEDZIELA | Plac Mickiewicza

10.30 – 12.30 | próba dźwięku zespołów KIWI, MUSLE, BENIAMIN

12.30 | KAPELA WUJKA JAŚKA (folk)

Kapela istnieje już 40 lat. Założona przez Jana Bezwińskiego („Wujek Jasiek”). Występowała na wielu festiwalach krajowych oraz koncertowała za granicą, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Na koncie ma sześć nagranych płyt. Wykonuje głównie własne utwory. Skład zespołu: Jan Bezwiński – gitara, Anna Kudłacik – gitara, Jan Chmiel – akordeon, Edward Słanek – gitara basowa, Marian Kopeć – instrumenty perkusyjne, Wiesław Pustelnik – klarnet.

13.00 | PEREŁKI MARYI

Schola Perełki Maryi istnieje 6 lat i działa przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Paszkówce. Liczy 37 dziewcząt, począwszy od klasy pierwszej szkoły podstawowej na gimnazjum kończąc. Schola spotyka się w każdą sobotę na wspólnym śpiewie, którym potem ubogaca Niedzielną liturgię. Ich spotkania to też zabawa, wspólne wyjazdy, również te wakacyjne. Wszystko to co ich łączy sprawia, że wszędzie mogę grać na chwałę Pana.

13.30 | LUDOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ANDRYCHÓW

Podczas Dni Andrychowa zespół zaprezentuje program „Oj weselcie się”, będący wiązanką tańców krakowskich i pogranicza śląsko-krakowskiego.

Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW przypomina i popularyzuje autentyczną muzykę, śpiew, tańce i zwyczaje, zwłaszcza regionu Krakowiaków Zachodnich. Głównym atutem zespołu jest wielopokoleniowość. Zespół występuje w strojach będących jedną z kilku odmian ludowego stroju Krakowiaków Zachodnich. W swoim bogatym repertuarze ma, m.in.: programy zawierające suity tańców krakowskich, tańców śląskich, tańców narodowych oraz pieśni ludowe i utwory biesiadne, pieśni patriotyczne, pieśni kościelne, kolędy i pastorałki.

Zespół bierze udział w wielu przeglądach i festiwalach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Corocznie występuje podczas kolejnych edycji Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Dwukrotnie reprezentował Małopolskę podczas VIII Festiwalu Zespołów Pieśni i Tańca „Z przytupem” w Zakrzewie (Wielkopolska). Od 2013 r. jest jednym ze współorganizatorów i bierze czynny udział w „Lekcjach śpiewu pieśni patriotycznych”, odbywających się w Kościele pw. św. Macieja w Andrychowie.
Zespół swoje programy wielokrotnie prezentował za granicą m.in. w Niemczech, w Czechach, na Słowacji, na Łotwie, na Ukrainie oraz w Macedonii. Miał zaszczyt kolędować w znanych sanktuariach: w Łagiewnikach, Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, Częstochowie, Niepokalanowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach. W 2017 roku zespół świętował 20-lecie istnienia i otrzymał, przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Obecnie zespół działa przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Twórcą choreografii do prezentowanych programów jest Urszula Wiśniowska. Kierownikiem muzycznym zespołu, od jego powstania do dzisiaj, jest Leon Majkut. Konsultantem etnograficznym jest dr Małgorzata Kiereś – dyrektor Muzeum Beskidzkiego w Wiśle. Koordynatorem zespołu jest Agnieszka Kołacz.

14.00 | ZESPÓŁ REGIONALNY PORĄBCZANIE

Zespół Regionalny Porąbczanie z Porąbki (woj. śląskie, pow. bielski) powstał 4 grudnia 1991 roku, a jego założycielami byli Jadwiga Kołek – nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej, Teresa Wykręt – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Żywieckiej w Porąbce oraz Krzysztof Pardela – działacz społeczny i radny. Zespół działa pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce i skupia dzieci oraz młodzież z całej gminy Porąbka. Obecnie działa w 2 grupach wiekowych i liczy blisko 60 osób.
Zespół kultywuje i promuje tradycje ludowe własnej miejscowości, leżącej w Beskidzie Małym, na ziemiach której przed kilkoma stuleciami osiedlili się pasterze wołoscy.
Grupa prezentuje stroje, tańce, pieśni oraz gwarę charakterystyczne dla Górali Żywieckich, bierze czynny udział w uroczystościach religijnych i gminnych, jest także doceniana na przeglądach i festiwalach na szczeblu powiatowym, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Ważniejsze osiągnięcia w ostatnich latach to:

 • I miejsce – XVIII Powiatowe Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych powiatu bielskiego SAGA w kategorii zespołów folklorystycznych (2017)
 • I miejsce – Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu (2018)
 • I miejsce – Międzynarodowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kłos” w Zebrzydowicach w kategorii dziecięco-młodzieżowych zespołów artystycznie opracowanych (2018)
 • I miejsce – Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej Psallite Deo w Kętach w kategorii ludowych zespołów śpiewaczych (2018)
 • I miejsce dla grupy młodzieżowej i II miejsce dla grupy dziecięcej – Polsko-Czeskie Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych, organizowane przez Starostwo Powiatu Bielskiego (kwiecień – 2019)

Instruktorem i choreografem zespołu jest Barbara Gacek, wraz z asystentką – Anną Stanek, zaś kierownikiem muzycznym Roman Pękala.

14.30 | MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA „ANDROPOL” W ANDRYCHOWIE

Andrychowska orkiestra dęta powstała w latach 20-tych ubiegłego stulecia. Funkcjonowała wówczas jako Fabryczna Orkiestra Strażacka przy Zakładach Bawełnianych Braci Czeczowiczka. W latach 60-tych dwukrotnie brała udział w Centralnych Dożynkach w Warszawie. Wielokrotnie była laureatką wojewódzkich przeglądów orkiestr dętych w Krakowie i Bielsku-Białej. Od roku 1999 bierze czynny udział w Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Orkiestra dwukrotnie była laureatką tego festiwalu w swojej kategorii w roku 2003 roku oraz 2014. Od 2004 roku zespół funkcjonuje jako stowarzyszenie, a jego prezesem jest Dawid Babik. Przy orkiestrze działa szkółka nauki gry na instrumentach dętych prowadzona przez dyrygenta orkiestry mgr Łukasza Zaborowskiego. W minionych latach zespół koncertował także poza granicami naszego kraju, na Łotwie, w Niemczech, w Republice Czeskiej oraz na Ukrainie.
W repertuarze orkiestry znajdziemy szeroki wachlarz muzyczny, od tradycyjnego repertuaru orkiestrowego, utwory muzyki klasycznej, muzykę filmową po utwory z gatunku muzyki popularnej i rozrywkowej takie jak np. „Despacito”, „Przez twe oczy zielone”, „ All About That Bass”, „Ona tańczy dla mnie” czy „Rzuć to wszystko co złe” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Od dwóch lat z orkiestrą współpracuje solistka-wokalistka Maria Walczak – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach.

15.30 – 17.00 | próba dźwięku zespołu ELEKTRYCZNE GITARY

17.00 | KIWI (pop)

KIWI – zespół grający muzykę pop z domieszką funky, blues, rock. Laureat wielu konkursów muzycznych. Formację tworzą młodzi muzycy, dla których inspiracją muzyczną są tacy wykonawcy jak Earth Wind & Fire, Bruno Mars. Tworzą własne kompozycje na duży ośmioosobowy skład wraz z sekcją dętą. Na czele grupy... Kasia.

18.00 | MUSLE (disco-dance)

Zespół MUSLE powstał w 2016 roku. Tworzą go: Timon, Jay Jay i Gałgan – artyści ukształtowani pełnią energii, dla których muzyka jest istotnym elementem życia codziennego. W ciągu naszej kariery zagraliśmy wiele koncertów, a także na jednej scenie z takimi gwiazdami, jak: Sławomir, Akcent, After Party czy Piękni i Młodzi. Teledyski naszego zespołu są nieodłącznymi elementami ramówek takich telewizyjnych stacji, jak: Polo TV, Disco Polo Music czy TTV i osiągają setki tysięcy wyświetleń na kanale YouTube. Nasze single „Lubię Twoje D”, „Lega Lega” są na większości składankach Disco Hitów Wydawnictwa Muzycznego Folk od 2016 roku. Wystąpiliśmy w telewizji Polsat w programie „Muzyczna Wizytówka”, a nasze oryginalne i zabawne wizerunki są zawsze mile widziane w wywiadach i programach telewizyjnych. W trakcie naszych koncertów wykorzystujemy żywe instrumenty, co sprawia, że energia płynąca ze sceny wyróżnia się swoim osobliwym powerem, dlatego potężna dawka pompującego pozytywu jest odczuwalna jeszcze bardziej. Wykonujemy autorski materiał, pełen dobrej zabawy zarówno dla młodszej i starszej publiczności, ale także wykorzystujemy motywy znanych utworów w zabawny sposób, co sprawia że każda osoba bawi się na naszym koncercie tak, jak potrafi najlepiej. Disco, energia, zabawa!

19.00 | BENIAMIN & RR

BENIAMIN SOBANIEC – wyjątkowo charyzmatyczny i elektryzujący wokalista, autor tekstów, poruszający się głównie w klimatach rocka, bluesa; na rynku muzycznym od 2010 r. Założyciel i frontman grupy Roots Rockets, z którą nagrał dwie świetnie przyjęte płyty: „RRewolucja” (2013) i „Marsala 2.0.1.5.” (2015). W dorobku ma występy w programach telewizyjnych: Dzień Dobry TVN czy Świat Się Kręci. Na koncie ponad 300 koncertów w Polsce i za granicą: liczne koncerty klubowe oraz największe festiwale: Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Jarocin Festiwal. Ponadto występy na jednej scenie z: Kamilem Bednarkiem (wspólna trasa koncertowa), Anią Rusowicz, Nattali Rize, zespołami Dżem, LemOn oraz Happysad. Beniamin współpracuje także z DJ Feel-X’em (Kaliber 44), czego jednym z owoców jest piosenka „Każda chwila”, która została utworem promującym Audiobook książki „Reggae Rastafari” Sławomira Gołaszewskiego. Niebywałym odkryciem okazało się koncertowanie na terenie Norwegii, gdzie Beniamin miał możliwość zaprezentowania się dwukrotnie, efektem jednego z pobytów w tym kraju i odbycia koncertu jako gwiazda Festiwalu jest dołączenie do grupy WATAHA i nawiązanie z nią stałej współpracy na zasadzie promowania polskiej muzyki i kultury również poza granicami kraju ojczystego.

Osiągnięcia:

 • 2014 r. i 2017 r. koncerty w Norwegii (gwiazda wieczoru na Festiwalu)
 • support dla Nattali Rize
 • ZWYCIĘZCA I edycji Festiwalu Supportów Hej Fest w Zakopanem 2016
 • finalista IX edycji programu Must Be The Music
 • półfinalista VI edycji programu Must Be The Music
 • laureat I miejsca Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka na Festiwalu REGGAE NA PIASKACH 2013
 • laureat III miejsca na konkursie kapel na FESTIWALU MUZYCZNYM IM. RYŚKA RIEDLA
 • ZWYCIĘZCA I edycji Festiwalu Nowe Spojrzenie w Bydgoszczy 2012
 • ZWYCIĘZCA II edycji Festiwalu Treffowisko w Nowym Sączu 2011
 • utwór „Modlitwa IV” przebojem roku audycji Strefa Dread Polskiego Radio CZWÓRKA
 • laureat III miejsca na konkursie NIEMEN NON STOP W Słupsku
 • debiut roku 2013 według reggae’owego czasopisma FREE COLOURS
 • występ w „Teleexpressie” u Marka Sierockiego
 • występ w programie telewizyjnym „Dzień Dobry TVN”
 • występ w programie telewizyjnym „Świat się kręci”.

20.00 | ELEKTRYCZNE GITARY


Foto: Piotr Bułas


Foto: Piotr Bułas

Polski zespół rockowy, utworzony w 1989 r. przez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza. Głównym założeniem zespołu jest wykonywanie piosenki autorskiej w oprawie rockowej. Autorem większości repertuaru jest Kuba Sienkiewicz. Logo zespołu to „elektryczny kot”, rysunek plastyka Jarka Koziary. Zespół zdobył rozgłos i do 2009 r. sprzedał ponad 1,5 mln oryginalnych płyt. Zespół od początku słynął ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. (…) /www.polskirock.art.pl/

Skład zespołu: Tomasz Grochowalski, Aleksander Korecki, Piotr Łojek, Leon Paduch, Jakub Sienkiewicz, Jacek Wąsowski.

PREHISTORIA. Historia, która doprowadziła do powstania ELEKTRYCZNYCH GITAR, sięga października 1977 r., kiedy Piotr Łojek i Kuba Sienkiewicz sformowali akustyczną grupę pod nazwą SPIARDL (Stowarzyszenie Piosenkarzy i Artystów Robotniczych Działaczy Ludowych), grającą niemal wyłącznie w domu i nagrywającą na szpulowy magnetofon. Z tego okresu pochodzi „Dziki” – najstarsza piosenka ELEKTRYCZNYCH GITAR (1978), „Tatusia” (1979), „Trzecia Macocha” czy „Głowy L.” (1982). W połowie lat 80 SPIARDL-owcy weszli w posiadanie gitar elektrycznych i zaczęli pierwsze występy publiczne (...).

HISTORIA. ELEKTRYCZNE GITARY powstały z inicjatywy gitarzysty Rafała Kwaśniewskiego i basisty-klawiszowca Piotra Łojka, którzy planowali utworzenie nowej grupy rockandrollowej wykonującej przede wszystkim piosenki Kuby Sienkiewicza. Repertuar ten liczył wówczas co najmniej kilkadziesiąt oryginalnych, a nieznanych szerzej utworów. Kuba Sienkiewicz, który przejął obowiązki lidera, wcześniej wykonywał z gitarą piosenki zarówno własne, jak też innych autorów (m.in. Jacka Kleyffa, Karla Kryla, Jana Krzysztofa Kelusa, Stanisława Staszewskiego, Jacka Kaczmarskiego), miał za sobą epizod z reggae'ową formacją Andrzeja Zeńczewskiego NIEPODLEGŁOŚĆ TRÓJKĄTÓW oraz udział w grupie MIASTO (m.in. z Piotrem Łojkiem i Krzysztofem Bieniem), z której bezpośrednio powstały ELEKTRYCZNE GITARY. Pierwszy koncert nowego kwartetu odbył się 10 maja 1990 r. w warszawskim klubie Hybrydy. (...) /www.elektrycznegitary.pl/

* Program może ulec zmianom

Patronat Honorowy

Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

 

Sponsor Główny

Sponsorzy

Sponsorzy wspierający

 

 

Patroni Medialni

Załącznik nr 4

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PLACU MICKIEWICZA W ANDRYCHOWIE

Kliknij pobierz wersję do druku

1. Plac Mickiewicza posiada kategorię drogi gminnej wyłączonej z ruchu na czas trwania imprezy organizowanej przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie w dniu 30 czerwca 2019r.

2. Gospodarzem Placu Mickiewicza jest Gmina Andrychów, który użyczony został w dniu 30 czerwca 2019r. Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.

3. Na Placu Mickiewicza obowiązują wszystkie przepisy porządkowe dotyczące organizowania imprez masowych, a w szczególności zabrania się:
a) używania wszelkich środków odurzających;
b) spożywania alkoholu poza wyznaczonymi miejscami;
c) zakłócania krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem spokoju i porządku publicznego;
d) powodowania zgorszenia poprzez nie obyczajowe zachowanie się;
e) niszczenia, uszkadzania roślinności, deptania trawników, wychodzenia na drzewa i wysepki;
f) uszkadzania wszelkich urządzeń i wyposażenia lub samowolnego ich przestawiania;
g) używania urządzeń nagłaśniających bez zezwolenia;
h) wprowadzania zwierząt bez zachowania zwykłych lub nakazanych środków ostrożności;
i) żebrania i urządzania gier hazardowych;
j) jazdy pojazdami oraz rowerami.

4. W czasie trwania imprezy korzystający z Placu Mickiewicza zobowiązani są stosować się do odrębnego regulaminu imprezy oraz poleceń osób porządkowych:
a) zabrania się blokowania chodników;
b) dróg dojścia, wyjść i wejść, schodów i innych podobnych miejsc;
c) wspinania się na maszty oświetleniowe, stoiska lub inne konstrukcje;

5. Niestosowanie się do regulaminu grozi sankcjami karno – administracyjnymi oraz usunięciem z Placu Mickiewicza.

Załącznik nr 3

REGULAMIN IMPREZY MASOWEJ ORGANIZOWANEJ NA PLACU A. MICKIEWCZA w dniu 30 czerwca 2019

Kliknij pobierz wersję do druku

Rozdział I
Zakres obowiązywania

§1
1. Wprowadza się „Regulamin imprezy masowej” zwany dalej Regulaminem.
2. Regulamin dotyczy imprezy masowej, zorganizowanej w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 20 marca 2009 r o bezpieczeństwie imprez masowych.
3. Regulamin określa warunki uczestnictwa i zasady zachowania się osób obecnych na imprezie masowej, zwanych dalej uczestnikami imprezy, w tym postanowienia porządkowe regulujące:
a) wstęp osoby na imprezę,
b) obowiązki uczestnika imprezy,
c) zakazy, które uczestnik imprezy winien respektować,
d) prawa uczestnika imprezy,
e) zasady odpowiedzialności osób, w tym uczestników imprezy, za zachowanie sprzeczne
z obowiązującym porządkiem prawnym – w związku z naruszeniem postanowień niniejszego Regulaminu.
4. Postanowieniami Regulaminu są obowiązani wszyscy uczestnicy imprezy.
5. Regulacje zawarte w Regulaminie nie naruszają przepisów wyższej rangi.

Rozdział II
Wstęp na imprezę

§2
1. Pozwolenie wejścia na teren imprezy oraz możliwość pozostawania na imprezie leży
w gestii Organizatora realizującego swe uprawnienia za pośrednictwem kierownika ds. bezpieczeństwa i podległych mu pracowników służby porządkowej oraz informacyjnej, odpowiednio oznakowanych w tym w identyfikator wydany przez organizatora imprezy umieszczony w widoczny miejscu. W okolicznościach określonych innymi przepisami wiążące polecenia dla uczestnika imprezy mogą wydawać także funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej a w razie potrzeby – przedstawiciele innych służb i organów.
2. Na teren imprezy wstęp jest wolny i przysługuje wszystkim osobom zainteresowanym

§3
Na teren imprezy może wejść oraz przebywać osoba, która ukończyła 13 lat oraz:
1. jest trzeźwa,
2. nie jest pod działaniem środków odurzających, psychotropowych lub innych działających podobnie,
3. nie narusza przepisów prawa oraz postanowień Regulaminu obiektu lub imprezy,
4. posiada dokument tożsamości,
5. gdy nie ukończyła 13 roku życia – pozostaje pod opieką osoby pełnoletniej – za okazaniem dowodu tożsamości

Rozdział III
Obowiązki uczestnika imprezy

§4

1. Uczestnik zobowiązany jest:
a) zachowywać się w sposób zgodny z zasadami współżycia społecznego, w tym nie zagrażać bezpieczeństwu innych osób obecnych na imprezie przestrzegających postanowień Regulaminu obiektu i imprezy masowej.
b) stosować się do zarządzeń i poleceń pracowników służby informacyjnej i porządkowej, organizatora imprezy spikera, a w przypadku innych interwencji funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, a w przypadku pracowników innych uprawnionych służb – do wykonywania ich poleceń.

2. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy imprezy są zobowiązani, na żądanie funkcjonariuszy i pracowników o których mowa w punkcie 2 ust. 2 zajmować miejsca inne niż przewidziane na imprezę masową.

Rozdział IV
Zakazy, które uczestnik imprezy winien respektować.

§5
1. Zabrania się wnoszenia i posiadania na imprezie:
a) przedmiotów niebezpiecznych w tym szczególnie:
• broni w tym: palnej, białej, pneumatycznej, gazowej i innej, nawet gdy osoba jest uprawniona do posiadania. Przepis nie dotyczy funkcjonariuszy Policji oraz innych służb
i organów w czasie wykonywania przez nich obowiązków służbowych,
• materiałów wybuchowych,
• pojemników do rozpylania gazu, substancji żrących lub farbujących,
• różnego rodzaju noży, pałek (w tym używanych w grach sportowych) kijów i prętów, przedmiotów wykonywanych z metalu (szczególnie: śruby, gwoździe, elementy łożysk itp.) oraz innych przedmiotów których posiadanie nie jest zabronione lecz ze swej natury mogą one posłużyć do zachowania sprzecznego z prawem np. drzewców do flag i transparentów, parasoli z ostrym zakończeniem itp.)
• wyrobów pirotechnicznych w tym: fajerwerków, kul świecących, rac i innych podobnie działających przedmiotów oraz wszelkiego rodzaju materiałów potencjalnie pożarowo niebezpiecznych,
• urządzeń laserowych,
• butelek szklanych, kubków, dzbanków, puszek, opakowań kartonowych
b) Przedmiotów które można wykorzystać do:
• zmiany wyglądu zewnętrznego osoby, a w konsekwencji uniemożliwiają lub utrudniają identyfikację,
• wytwarzania niewspółmiernego do okoliczności hałasu, szczególnie z wszelkich instrumentów z napędem mechanicznym.
2. Zabrania się uczestnikom imprezy:
a) zabrania się spożywania alkoholu poza miejscami wyznaczonymi przez Organizatora
b) używania przedmiotów, które zmieniają wygląd zewnętrzny osoby, a w konsekwencji uniemożliwiają identyfikację osoby,
c) używania obraźliwego słownictwa w tym głoszenia haseł o treściach obscenicznych, wulgarnych i rasistowskich,
d) nawoływania do waśni w tym na tle narodowościowym, religijnym, społecznym itp.
e) rzucania przedmiotami,
f) zażywania środków odurzających lub psychotropowych,
g) rozniecania i podsycania ognia,
h) wzniecania fajerwerków i środków pirotechnicznych itp.,
i) załatwiania potrzeb fizjologicznych poza toaletami,
j) zaśmiecania terenu imprezy,
k) niszczenia infrastruktury imprezy,
l) nieuzasadnionego zajmowania miejsc w rejonie wyjść, wejścia oraz dróg ewakuacyjnych.
3. Zabrania się wprowadzania, wnoszenia lub wwożenia zwierząt.
4. Odmawia się wstępu i przebywania na imprezie osobom które:
a) nie poddają się czynnościom wykonywanym zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych tj. w zakresie:
• legitymowania w celu ustalenia tożsamości,
• przeglądania zawartości bagażu i odzieży – w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają przedmioty, których nie wolno wnosić i posiadać,
b) nie podporządkowują się poleceniom porządkowych wydawanym na podstawie regulaminów obiektu i imprezy,
c) są pod widocznym działaniem alkoholu, środków odurzających lub innych działających podobnie,
d) nie ukończyły 13 roku życia – bez pełnoletniego opiekuna,
e) zachowują się agresywnie, prowokacyjnie albo w innych sposób stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku imprezy masowej.
5. Zabrania się uczestnikom imprezy wstępu na teren lub miejsca nie przeznaczone dla publiczności. Zakaz dotyczy w szczególności: zaplecza sceny, wchodzenia lub przechodzenia przez budowle i urządzenia nieprzeznaczone dla powszechnego użytku szczególnie fasady, płoty, mury ogrodzenia imprezy masowej, urządzenia oświetleniowe, pomosty kamerowe, drzewa , maszyny, wszelkiego rodzaju pomieszczenia do których dostęp maja wyłącznie służy specjalistyczne lub pracownicy organizatora imprezy.

Rozdział V
Uprawnienia uczestnika imprezy

§6
1. Uczestnik ma prawo:
a) przebywać na terenie imprezy w czasie jej trwania tj. od czasu udostępnienia obiektu/terenu do czasu zakończenia imprezy,
b) w nieskrępowany sposób uczestniczyć w imprezie wyrażając emocje co jest ograniczone jedynie koniecznością przestrzegania przepisów prawa, zasad współżycia społecznego oraz niniejszego Regulaminu
c) do informacji o umiejscowieniu punktów medycznych, informacyjnych i sanitarnych,
d) korzystać w urządzeń w tym zaplecza higieniczno-sanitarnego, które są udostępnione do użytku, w sposób zgodny z ich przeznaczeniem,
e) korzystania z pomocy medycznej,

2. Uczestnik imprezy jest uprawniony do:
a) zgłoszenia przedstawicielom organizatora np. kierownikowi ds. bezpieczeństwa, poniesionych przez niego szkód – w trakcie i na terenie imprezy,
b) składania skarg,

Rozdział VI
Zasady odpowiedzialności za naruszenie postanowień niniejszego Regulaminu

§7
1. Osoby naruszające normy obowiązującego prawa, w tym postanowienia niniejszego Regulaminu podlegają ujęciu i niezwłocznemu przekazaniu Policji celem pociągnięcia do odpowiedzialności.
2. Za naruszenie postanowień Regulaminu obiektu i imprezy może zostać nałożony na uczestnika imprezy tzw. zakaz wstępu na imprezy masowe o którym mowa w Ustawie
o imprezach masowych.

Rozdział VII
Postanowienia końcowe

§9
1. Organizator zastrzega sobie prawo do:
a) dokonania zmian związanych z programem imprezy,
b) dochodzenia roszczeń za wyrządzone przez uczestnika imprezy szkody,
c )unieważnienia zaproszenie, identyfikatora lub innego dokumentu uprawniającego do wejścia na teren imprezy niedostępny dla publiczności.
2. W sprawach szczególnych nie uregulowanych Regulaminem stosuje się przepisy prawa
w szczególności Ustawa Kodeks Cywilny oraz Ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.

Regulamin dostępny jest w siedzibie Organizatora, na stronie internetowej Organizatora www.kultura.andrychow.eu oraz wywieszony w miejscu imprezy w postaci tablicy informacyjnej.

ORGANIZATOR