Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

Mecenasi Kultury

10 czerwca Boisko na stadionie AKS Beskid opanowały dzieci z rodzinami. Impreza rozpoczęła się korowodem, który poprowadzili przewodniczący Rady Miejskie w Andrychowie Roman Babski oraz dyrektor CKiW w Andrychowie Izabela Bylica.
 
Organizatorzy: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie i Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Progress Andrychów przygotowali wiele atrakcji! Były m.in.: występy Rewii Dziecięco-Młodzieżowej DINO, TRIAL – pokazy rowerowe, dmuchańce, warsztaty plastyczno-techniczne, piłkarzyki i ping-pong, łucznictwo, zabawy z wykorzystaniem siatkówki plażowej, szachy, miasteczko rowerowe. Nie zabrakło malowania buziek! Wszystkim zebranym zaprezentował się też Łukasz Świrk – Człowiek Flaga. Zobaczcie zdjęcia!
 
Fot. AO, RF
 
 
 

10 czerwca 2018 r., godz. 12.00 – 17.00 | Stadion AKS Beskid (ul. Kościuszki 1) w Andrychowie

Bajkolandia „Baw się zdrowo na sportowo”.

Uwaga! w przypadku deszczowej pogody, impreza będzie przeniesiona do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie.

W organizację tegorocznej edycji imprezy zaangażowali się, m.in.: MKS Andrychów, Straż Miejska w Andrychowie,Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Progress Andrychów, Kramer Sport oraz Fabryka Kreatywności.

W programie m.in. :

- barwny korowód szczudlarzy ze sportowcami MKS-u,
- pokazy „Człowieka-Flagi” Łukasza Świrka,
- występy zespołów działających przy CKiW w Andrychowie,
- międzyszkolny turniej piłki nożnej,
- konkursy z nagrodami.

Czeka nas wiele atrakcji:

- kreatywne show – doświadczenia chemiczno-fizyczne,
- TRIAL – pokazy rowerowe,
- dmuchańce,
- warsztaty plastyczno-techniczne,
- piłkarzyki i ping-pong,
- łucznictwo,
- zabawy z wykorzystaniem siatkówki plażowej,
- szachy,
- miasteczko rowerowe,

Nie zabraknie wozu strażackiego i malowania buziek!

Łukasz Świrk „Człowiek-Flaga”

Finalista popularnego programu telewizyjnego Mam Talent, Łukasz Świrk – Człowiek Flaga uatrakcyjni swoim pokazem tegoroczną edycję Bajkolandii. Łukasz Świrk - Człowiek Flaga zasłynął dzięki pokazowi niesłychanych umiejętności podczas telewizyjnego programu TVN Mam Talent, w którym zaprezentował akrobatyczne ewolucje z wykorzystaniem tzw. flagi. Warto podkreślić, że pasją Łukasza jest również wspinaczka sportowa, w której w 2011 roku odniósł ogromny sukces, zwyciężając klasyfikację generalnej Pucharu Świata. Obok Tomasza Oleksego i Edyty Ropek jest on trzecim Polakiem, który wywalczył to trofeum.


Fabryka Kreatywności

W ramach tegorocznej edycji Bajkolandii będziemy uczestnikami pokazu eksperymentów Fabryki Kreatywności, który poruszy różnorodne zagadnienia z dziedziny chemii i fizyki. „Przeprowadzone zostanie naukowe show, a na usta sam się będzie cisnął okrzyk – Wow!”

Zostaną wykonane takie doświadczenia, jak:

  • kolor z bezbarwnej pary, czyli chemiczne czary
  • zdezorientowana woda, która płynie do góry
  • balony samopompujące – jak nadmuchać balon bez pomocy ust
  • przemiana wody w sok z gumijagód, a następnie w Colę
  • chusteczka płonąca, lecz niespalająca się
  • ogień, który zapomniał, jakim kolorem powinien się palić
  • przekazanie tajnej wiadomości metodami agentów FBI
  • dusząca się świeca
  • oddech Dżina

 

Organizator:

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Współorganizator:

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Progress w Andrychowie

 

Patronat Honorowy

Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak

 

Złoty Sponsor Bajkolandii:

 

Główni Sponsorzy:

 

Sponsorzy


 

Sponsorzy Wspierający 

 

Partnerzy:

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Andrychowie
Straż Miejska w Andrychowie

 

Patroni Medialni

Nowiny Andrychowskie

Radio Andrychów

Andrychow.pl

Małopolska Kronika Beskidzka

Beskidzka24

Małopolska Online

Wadowice24

Wiadomości Powiatowe

Powiatlive.pl

Wadowice Online

 

28. maja 2017 r. Ten dzień nie był jak szóstka w totolotku :) Jedyną niewiadomą była pogoda, a ta - dopisała po prostu idealnie! Resztę, skrupulatnie, chwilka po chwilce zaplanowało i koordynowało Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Kolejna - siódma już Bajkolandia za nami! Jedna z największych tego rodzaju imprez plenerowych dla dzieci na południu Polski rozpoczęła cykl przedsięwzięć i wydarzeń artystycznych związanych z obchodami 250-lecia otrzymania przez Andrychów praw miejskich. Na godzinę przed rozpoczęciem Bajkolandii po wielu latach przerwy otwarto jedną z najmilej wspominanych "dawnych" atrakcji miasta! Na stawie w Parku Miejskim znowu można popływać łódką lub rowerkiem wodnym! Dodatkową frajdą był fakt, że w czasie Bajkolandii przejażdżki były gratis! O obiekt i wyposażenie dba Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Wróćmy jednak do Bajkolandii! Tegoroczna - siódma! była wyjątkowa pod wieloma względami. W wydarzenie włączyły się aktywnie Zespoły Szkół Samorządowych, organizacje, instytucje samorządowe i wiele firm z terenu Gminy Andrychów. Przygotowane przez dzieci i młodzież prezentacje dotyczyły historii naszego regionu! Trzeba przyznać, że milusińscy i pedagodzy wspaniale wywiązali się ze znajomości tradycji i historii regionu, przygotowując barwny przegląd sukcesów naszej gminy! Podobnie jak przed laty, tak i teraz - sukces nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca!


Tradycyjnie Bajkolandia rozpoczęła się barwnym korowodem z udziałem grup rekonstrukcyjnych, reprezentacji szkół i instytucji, delegacji zespołu folklorystycznego STARA BŘECLAV z Moraw, przedstawicieli lokalnego samorządu.

Impreza rozpoczęła się i zakończyła - wystrzałowo! Dosłownie! Na Placu Mickiewicza po otrzymaniu i odczytaniu historycznego dokumentu informującego o nadaniu Andrychowowi praw miejskich - burmistrz Tomasz Żak wystrzałem z sześciolufowej armaty rozpoczął obchody 250-lecia Andrychowa oraz tegoroczną Bajkolandię!

Tuż po salwie sceną zawładnęły dzieci i młodzież prezentując przygotowane programy artystyczne. Jak wspomnieliśmy szkoły i instytucje z gminy Andrychów przygotowały mnóstwo ciekawostek i przedstawień historycznych. Na scenie zaprezentowały się również: Dziecięcy zespół ludowy BŘECLAVANEK z Moraw, Rewia Dziecięco-Młodzieżowa DINO, zespoły i soliści działający w placówkach CKiW, dziecięcy zespół BOLĘCINA.

Tegoroczną Bajkolandię zrealizowano pod hasłem "W KLEPSYDRZE CZASU". W Parku Miejskim przez niemal 5h można było interaktywnie podziwiać stanowiska grup rekonstrukcyjnych: obóz średniowieczny, regiment szwedzki z mnóstwem wybuchowych gadżetów, oddział żołnierzy pruskich, szpital polowy z okresu II wojny światowej, Bytomski Oddział Szturmowy.

Pokaz husarii, walk rycerzy, prezentacja musztry wojsk pruskich, wystrzały z armat, prezentacja Bytomskiego Oddziału Szturmowego - sami zobaczcie poniżej co działo się w Andrychowie!

Myślicie, że to już wszystko? Nic z tego! Na Placu Mikiewicza pod skrzydłami MSH Wizan i Prezesa Jerzego Chylewskiego działała Fabryka Słodkości z Miss EWĄ WACHOWICZ, która nie tylko opowiadała o tym, jak przebiegała jej kariera, oraz jak pasja gotowania wpłynęła na jej obecny sukces! O tym, że Pani Ewa ma niezwykły kontakt z publicznością można było przekonać się podczas konkursu na najlepszy dziecięcy kogiel-mogiel oraz dekoracji pysznych ciastek upieczonych przez MSH Wizan wg przepisu Ewy Wachowicz - "Jubilatek"!

Ewa Wachowicz. Zawsze fascynowała mnie jej uroda. Kiedy zobaczyłem ją w TV na wyborach Miss Świata, pamiętam jak zadawała jej pytanie aktorka z serialu Dynastia - Joan Collins. Ewa wyglądała wówczas olśniewająco! Od tamtej chwili miałem marzenie, by kiedyś szyć kreacje właśnie dla kobiet takich jak ona. Marzenie się spełniło! Wiecie, kto to powiedział? Wśród osób mających wpływ na postrzeganie Ewy Wachowicz w mediach mamy "swojego" człowieka! Andrychowianina! Kreatora mody - Zbyszka Fularę! Pisaliśmy o tym tutaj

Ze świata mody - wracamy na ziemię :) Warsztaty plastyczne "250. urodziny Andrychowa", dmuchańce (zjeżdżalnie, zamki dmuchane, atrakcje dla dzieci), miasteczko rowerowe, prezentacja wozu strażackiego, stoiska animacyjne szkół i instytucji - sprawiły na twarzach milusińskich - mnóstwo uśmiechu!

Pierwszym superhitem wieczoru był występ niezwykle utalentowanego, mającego wzorcowy kontakt z publicznością iluzjonisty - Tomasza Kabisa!

Kolejne kilkadziesiąt minut należało do Chorzowskiego Teatru Ognia Nam-Tara! Niezwykli tancerze ognia, grupa fireshow, widowisko światła i ognia, pokazy pirotechniczne, laserowe i - po raz pierwszy w naszym mieście niezwykłe pokazy zastosowania maczug LED do generowania ponadprzeciętnych świetlnych fraktali - wyświetlanych na przemian z podziękowaniami dla sponsorów! Trzeba przyznać, że tego rodzaju docenienie sponsorów Bajkolandii - były niezwykłe!

Po ognistych emocjach zaprezentowano SHOW z WOSANĄ - pokaz żonglowania koktajlami i nie mniej wystrzałowy pokaz ledowo-pirotechnicznego śmigłowca, który latał po niebie niczym niezidentyfikowany obiekt latający! Kropkę nad i postawił pokaz sztucznych ogni, po którym z głównej sceny Bajkolandii serwowano bezalkoholowe koktajle na bazie soków Wosany! Warto podkreślić, że od początku do końca Bajkolandii uczestnikom towarzyszyły darmowe soki i woda ufundowane przez WOSANĘ S.A. generalnego sponsora Bajkolandii - polskiego producenta napojów, funkcjonującego na rynku od ponad 25 lat!

W trakcie imprezy CKiW w Andrychowie zaprezentowało po raz pierwszy w Andrychowie multimedialną książkę czytaną przez Piotra Fronczewskiego pt.: "Legenda andrychowska. Tam, gdzie straszy duch kota czarnego jak noc" - spisaną przez Jadwigę Janus historię o ukochanym kocie hrabiny Felicji Bobrowskiej. O kocie, który był naprawdę czarny jak noc i naprawdę zniknął pewnej burzliwej nocy...

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Co jeszcze? Cieszymy się! Zwyczajnie bardzo się cieszymy, że kolejny raz mogliśmy objąć patronatem medialnym tak piękną imprezę! Tym bardziej nam miło, że w poprzednich latach pogoda często płatała figle organizatorowi Bajkolandii - Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, sprawiając, że część zaplanowanych działań nie odbyła się tak, jak wcześniej zaplanowano. W tym roku - było po prostu IDEALNIE! Wszystkiego najlepszego Andrychowie! W końcu ćwierć millenium obchodzi się tylko raz!

Dość gadania! Zobaczcie jak było!

Źródło: Treść i foto - www.andrychow.pl

 

W tym roku Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie planuje organizację kilku wydarzeń kulturalnych w formie otwartej, adresowanych do mieszkańców Gminy Andrychów, ale i do licznie odwiedzających nas turystów, także z zagranicy…

W niedzielę 28 maja zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w siódmej edycji BAJKOLANDII, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „W klepsydrze czasu”! Bajkolandia to pozytywna, będąca źródłem radości – adresowana do dzieci i rodziców – impreza, która od kilku lat wpisana jest w życie kulturalne naszej gminy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest przybliżenie mieszkańcom gminy, zwłaszcza dzieciom, historii i kultury Andrychowa i okolic. Bajkolandia będzie realizowana w sąsiadujących ze sobą miejscach w centrum Andrychowa – Parku Miejskim oraz na Placu Mickiewicza. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa oraz Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak.

W realizację przedsięwzięcia włącza się wiele organizacji oraz instytucji z całej gminy, m.in.: Fundacja WIIR z Andrychowa, Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie, Fundacja „PROMYCZEK”, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie, Szkoły Podstawowe Nr 2 oraz Nr 4 w Andrychowie, Przedszkola z Andrychowa, ZSS w Sułkowicach-Łęgu, ZSS w Targanicach, ZSS w Zagórniku, ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie, ZSS w Inwałdzie, ZSS w Roczynach, ZSS w Rzykach – Szkoła Podstawowa, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Andrychów, Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Andrychów im. Szarych Szeregów, LOBOGraf, F.H.U. Alicja Holcman.


Elementami wzbogacającymi atrakcyjność tegorocznej edycji Bajkolandii będą m.in.: barwny korowód z udziałem grup rekonstrukcyjnych, reprezentacji szkół i instytucji, występ dziecięcego zespołu folklorystycznego STARA BŘECLAV z Moraw, Fabryka Słodkości z Miss Ewą Wachowicz, Festiwal ognia oraz premiera książki „Legenda andrychowska. Tam, gdzie straszy duch kota czarnego jak noc”.


Dodatkowe informacje oraz szczegółowy program Bajkolandii znajdują się na stronach:

www.kultura.andrychow.eu/bajkolandia,
www.250lat.andrychow.eu
oraz na profilu Facebook wydarzeniawww.facebook.com/BajkolandiaAndrychow

Zapraszamy!