biletna

 

 

 

Kino Świadomego Widza

 

 

Mecenasi Kultury

Partnerzy

Newsletter

W samo południe 29 maja w Andrychowie rozpoczęła się Bajkolandia, wielkie święto najmłodszych.

A rozpoczęła się w Urzędzie Miejskim, gdzie z-ca burmistrza Mirosław Wasztyl przekazał na ten dzień władzę małemu burmistrzowi Bajkolandii Lenie Kreczmer i jej zastępcom: Jakubowi Harańczykowi i Krystianowi Maślonie. Z urzędu wszyscy udali się do Parku Miejskiego, gdzie przybył także barwny korowód, w którym maszerowali m.in. rycerze, księżniczki, giermkowie i wiele postaci z bajek.

Bajkolandia to moc atrakcji. Bieg damy, walki na miecze, nauka średniowiecznych tańców, pokazy rycerskie, artyleryjskie i sokolnicze – to tylko niektóre z nich. Jest moc i jest zabawa. Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Po burzy i ulewie do centrum Andrychowa wróciła Bajkolandia, a z nią atrakcje i gromady dzieci, bo to ich święto. Zobaczcie, jak się bawiliśmy. Jedną z najciekawszych części był „obóz rycerski” koło pałacu. Były tańce, stragany, pokaz artyleryjski, walki rycerskie, a nawet sokolnicy z pięknymi ptakami. Na Plac Mickiewicza przyjechali motocykliści, aby wesprzeć leczenie Adasia, za co dziękowali wdzięczni rodzice. Razem z motocyklistami pojawili się także jeźdźcy z grupy rekonstrukcji przy Stadninie Hucuł. Były także koncerty, pokazy i konkursy. A najmłodsi mogli nie tylko słuchać, ale też przejechać się konno i zobaczyć od środka wozy strażackie. Zabawa i dobra atmosfera panowały już do wieczora.

Efektowne widowisko światła i ognia pt. „Czarnoksiężnik” zakończyło tegoroczną Bajkolandię. Spektakl na zebranych na Placu Mickiewicza zrobił piorunujące wrażenie.

Późne popołudnie w Andrychowie upłynęło pod znakiem koncertów, warsztatów i konkursów – na brak atrakcji nie mogli narzekać szczególnie najmłodsi uczestnicy imprezy.  Zasługa w tym m.in. motocyklistów, którzy zorganizowali cykl występów i aukcję na rzecz chorującego Adasia – podczas zbiórki pieniędzy zebrano 5,5 tys. zł.

Źródło: Nowiny Andrychowskie

Informujemy, że w związku z imprezą BAJKOLANDIA, organizowaną przez CKiW w Andrychowie w dniu 29 maja 2016 roku, nastąpi zmiana organizacji ruchu w centrum Andrychowa - zamknięty będzie wjazd w ulicę Rynek od strony ul. Krakowskiej i wjazd na parking przed Pałacem Bobrowskich od ulicy Krakowskiej. Przepraszamy za wszelkie niedogodności z tym związane.

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas BAJKOLANDII 2016

 

Ulotka informacyjna Bajkolandii - Kliknij zobacz

 

Zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas BAJKOLANDII 2016

„Dworskie opowieści” podczas BAJKOLANDII

W niedzielę 29 maja Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza wszystkie dzieci do udziału w atrakcyjnych wydarzeniach w ramach szóstej edycji BAJKOLANDII. Tym razem głównym, ale nie jedynym, tematem będą „Dworskie opowieści”. Ta część imprezy będzie organizowana we współpracy z rycerzami z Bytomia, Żywca i Ogrodzieńca. O godz. 12.00 zapraszamy całe rodziny na Plac Mickiewicza na spotkanie z Szewczykiem Dratewką, który zabierze wszystkich do bajkowego świata. Barwny korowód wyruszy w kierunku Pałacu Bobrowskich. W pochodzie prowadzonym przez rycerzy konnych znajdą się damy dworu, rycerze piesi, artylerzyści ze swoimi działami, sokolnicy i kat. W Parku Miejskim nastąpi otwarcie przez Burmistrza Andrychowa bramy BAJKOLANDII, przekazanie klucza dzieciom i rozpoczęcie zabawy. W programie między innymi: pokaz umiejętności rycerzy konnych, pokaz sokolniczy, pokaz artyleryjski, wspólne tańce średniowieczne z towarzyszeniem zespołu muzyki dawnej STOUT i turniej rycerski. Wszystkich – zarówno dzieci jak i dorosłych – zapraszamy do zdobywania umiejętności Szewczyka Dratewki. Na kolejnych stanowiskach trzeba będzie wykazać się sprawnością ciała i umysłu. Po wykonaniu różnorodnych zadań uczestnicy otrzymają słynne sznurowadła Dratewki. W obozie rycerskim będzie można przymierzyć uzbrojenie rycerskie i średniowieczne szaty, poddać się modelowaniu włosów, a następnie wykonać pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Będą odbywały się pokazy czerpania papieru oraz warsztaty pisania gęsim piórem. Najznamienitsi kuglarze będą prezentować cyrkowe sztuczki i uczyć przybyłe dzieci. Dodatkowe atrakcje dla dzieci przygotowują pracownicy CKiW wraz z animatorami i wolontariuszami z wielu organizacji i stowarzyszeń.

O godzinie 15.00 ze Stanicy HUCUŁ w Sułkowicach wyruszy parada szwadronu konnego, motocykli i motocykli zabytkowych. Około godz. 16.00 kawalkada dotrze na Plac Mickiewicza w Andrychowie, gdzie rozpocznie się koncert charytatywny „Motocykliści Adasiowi” z występami kapel, pokazami tanecznymi, zabawami dla dzieci, konkursami z nagrodami i licytacjami. Zwieńczeniem tegorocznej BAJKOLANDII będzie widowisko światła i ognia zatytułowane „Czarnoksiężnik”, które rozpocznie się o godz. 20.40.

 

PATRONAT

 

SPONSORZY

 

 

Partnerzy:

   

 

Patronat medialny: