Andrychów Music Festival za nami. 2 lipca na stadionie Beskidu w Andrychowie zagrali i zaśpiewali Kate Ryan, Gordon Haskell i Dżem, w wersji symfonicznej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Foto: www.nowiny.andrychow.eu

 

 

Foto: www.andrychow.pl

 

Foto: Adrian Kudłaty Szymalski

 

 

KATE RYAN


 

GORDON HASKELL

 

ZESPÓŁ DŻEM

 

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII LWOWSKIEJ

Historia tej unikalnej orkiestry powiązana jest z imionami wybitnych postaci kultury muzycznej, takimi jak Gustav Mahler, Richard Strauss, Ruggero Leoncavallo, którzy w różnych okresach z nią współpracowali. Regularnie – już jako Orkiestra Filharmonii – rozpoczęła swoją działalność w 1933 roku. Wtedy występowała pod batutą Adama Sołtysa, Jerzego Kołaczkowskiego, Stefana Śledzińskiego, a także gościnnych dyrygentów: Kazimierza Wilkomirskiego, Tadeusza Mazurkiewicza, Grzegorza Fitelberga, Antoniego Wita, Krzesimira Dębskiego, Woytka Mrozka i innych.


W grudniu 1939 roku nowy rząd radziecki „stworzył” we Lwowie przy Okręgowym Komitecie Radiowym Orkiestrę symfoniczną (dyrygenci – Isac Pain i Mykola Kolessa), a po wojnie wznowił jej działalność. Symfoniczna Orkiestra Filharmonii Lwowskiej – przez te wszystkie lata istnienia pielęgnuje niezwykle bogate tradycje muzyki europejskiej i z sukcesem prezentuje swój dorobek w Ukrainie oraz innych krajach europejskich. Od 2006 roku głównym dyrygentem i kierownikiem artystycznym lwowskiej filharmonicznej orkiestry jest Ajdar Torybajew a dyrektorem naczelnym Volodymir Syvohip.