Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

2 lipca 2016 r. | Stadion AKS Beskid, ul. Kościuszki 1
Organizator: Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Uwaga! Informacja z ostatniej chwili, otwarcie bram Festiwalu o godz. 17:30

ANDRYCHÓW MUSIC FESTIVAL – wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie muzyczne – organizowana z rozmachem plenerowa impreza skierowana do entuzjastów szeroko pojętej muzyki rozrywkowej w każdym wieku, łącząca na scenie artystów polskich i zagranicznych.

Magię Festiwalu tworzyć będą z pewnością ludzie, emanujący niezwykłą energią i radością, płynącą z autentycznej pasji jaką jest dla nich muzyka. Stadion w Andrychowie wypełni się kilkutysięcznym tłumem, ponieważ 2 lipca na scenie naszej imprezy wystąpią fantastyczni artyści: KATE RYAN, GORDON HASKELL oraz Zespół DŻEM.

Kate Ryan – flamandzka wokalistka muzyki eurodance i pop, znana m.in. z takich hitów jak: „Désenchantée”, „Voyage Voyage”, „Ella Elle L'a” czy „Libertine”. Gordon Haskell to brytyjski wokalista, basista i autor piosenek – mega hitem stała się jego piękna ballada „How Wonderful You Are”. Haskell słynie z bardzo żywiołowych koncertów, każdy jego występ ze świetnym zespołem kończy się owacjami na stojąco i bisami. Główną gwiazdą andrychowskiego koncertu będzie Zespół DŻEM – legenda polskiej sceny rockowo-bluesowej – w wyjątkowym koncercie symfonicznym z towarzyszeniem orkiestry oraz chóru!   Szczegóły wkrótce!!!

BILETY:

PRZEDSPRZEDAŻ I*
Cena biletu: 30 zł* Dzieci od 3 – 13 lat: 15 zł*
Dzieci do 3 lat: wstęp wolny
*oferta aktualna do 31.05.2016 r.

PRZEDSPRZEDAŻ II**
Cena biletu: 40 zł** Dzieci od 3 – 13 lat: 20 zł**
Dzieci do 3 lat: wstęp wolny
**oferta aktualna do 1.07.2016 r.

W DNIU FESTIWALU 2.07.2016 R.
Cena biletu: 50 zł Dzieci od 3 – 13 lat: 25 zł
Dzieci do 3 lat: wstęp wolny

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl,www.ticketpro.pl.

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

 

 

ANDRYCHÓW MUSIC FESTIVAL 2016

KATE RYAN

2 lipca 2016 r. podczas Andrychów Music Festiwal na stadionie przy ul. Kościuszki 1, wystąpi flamandzka wokalistka muzyki eurodance i pop KATE RYAN znana m.in. z hitów: „Désenchantée”, „Voyage Voyage”, „Ella Elle L'a”, „Libertine”.

 

Laureatka nagrody World Music Awards w kategorii Najlepiej Sprzedający się Artysta z Beneluxu. Artystka wzięła udział w „Sopot Hit Festiwal”, podczas którego odebrała złotą płytę za album „Free”, startowała również do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji odbywającego się w Atenach z utworem „Je t’adore”, który został wydany w formie singla i w kilka tygodni po premierze pokrył się złotem. Kate ma na swoim koncie 5 wydanych albumów studyjnych oraz 2 albumy kompilacyjne. W styczniu 2016 r. wydała najnowszy drugi singiel wersję piosenki pod tytułem „Wonderful Life”. Kate Ryan w lutym b.r wyruszyła w trasę koncertową po Azji.

 

GORDON HASKELL

Gordon Haskell to brytyjski wokalista, autor piosenek i basista. Swoją karierę rozpoczął w zespole Les Fleur de Lys. W roku 1970 jego kolega ze szkoły gitarzysta Robert Fripp zaproponował mu rolę wokalisty i basisty w nowej grupie King Crimson, która odniosła już wielki sukces debiutanckim albumem In The Court Of The Crimson King. Haskell zaśpiewał na dwóch albumach King Crimson – In The Wake Of Poseidon oraz Lizard. Uznał jednak, że ta muzyka nie jest mu bliska i zamiast ruszyć na trasę koncertową zdecydował się na karierę solową.

 

Legendarny właściciel wytwórni Atlantic Records, Ahmet Ertegun zachwycił się głosem Haskella i zatrudnił słynnego producenta Arifa Mardina by wyprodukował jego solowy album It Is And It Isnt. Potem Haskell grał i śpiewał m.in. w zespole słynnego Cliffa Richardsa.

Wielką pasją Haskella było pisanie własnych piosenek o zwykłych ludziach, których spotykał na swej drodze życiowej. Wrodzona niezależność nie pozwalała mu wiązać się z dużymi wytwórniami i po kilku próbach z małymi firmami odniósł duży sukces, gdy w roku 1990 piosenka Almost Certainly z płyty Hambledon Hill stała się nr 1 na liście przebojów w Południowej Afryce. Ta piosenka była często grana także w stacji BBC2 w Anglii.

Na prawdziwie wielki sukces Haskell musiał czekać 10 lat. W tym czasie nagrał kolejne 3 albumy. Pod koniec 2001 roku niespodziewanym mega hitem stała się jego piękna ballada How Wonderful You Are z wydanego niezależnie albumu Look Out. Pozbawiony jakiejkolwiek promocji singiel rozszedł się w nakładzie 500.000 sztuk i w prestiżowym, świątecznym notowaniu na liście przebojów Haskell uległ tylko przebojowi Robbiego Williamsa. Stacja BBC2 wydała oświadczenie, że How Wonderful You Are okazała się najczęściej proszoną przez słuchaczy piosenką w całej historii tego radia bijąc poprzedni rekord, który należał do przeboju The Beatles – Hey Jude.

Na fali nowej popularności Haskellem zainteresowała się wytwórnia Warner Bros i wydała w 2002 r. album Harry's Bar, który królował na listach przebojów całej Europy. Następna płyta Shadows On The Wall nie odniosła już tak wielkiego sukcesu ale Haskell promował ją z powodzeniem koncertami w całej Europie.

W 2005 r. ukazało się doskonałe DVD The Road To Harry's Bar a ostatnia, jedenasta płyta solowa Haskella One Day Soon została wydana w 2010 r. W 2006 r. Haskell napisał swoją autobiografię The Road To Harrys Bar, która została przetłumaczona na język polski.

Gordon Haskell dysponuje piękną, ciemną barwą głosu czym przypomina najlepszych ciemnoskórych wokalistów, którzy zawsze byli jego idolami. Gordon Haskell słynie z bardzo żywiołowych koncertów i każdy jego występ ze świetnym zespołem kończy się owacjami na stojąco i bisami.

 

ZESPÓŁ DŻEM SYMFONICZNIE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE!

/Źródło: www.dzem.com.pl/

Polski zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa, zagra swoje największe hity z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz chóru! Największe przeboje m.in.: „Whisky”, „Partyzant”, „Harley mój”, „Sen o Wiktorii”, „Wehikuł czasu”, „Czerwony jak cegła” i wiele innych! Dżem to legenda. To fenomen. To mistrzostwo gatunku. Pomimo perypetii losowych i trudnych doświadczeń, grupa od lat pozostaje wierna własnemu stylowi i gra dokładnie to, co gra nam wszystkim w duszy – porządnego, prawdziwego i szczerego BLUESA.

Fantastyczny kontakt z publicznością, umiejętność stworzenia absorbującego w stu procentach nastroju, maestria instrumentalna i swoboda partii solowych sprawia, że publiczności zawsze jest mało Dżemu w składzie:

Adam Otręba – gitara
Beno Otręba – gitara basowa
Jurek Styczyński – gitara
Zbyszek Szczerbiński – perkusja
Janusz Borzucki – klawisze
Maciej Balcar – wokal, harmonijka
Jacek Dewódzki – wokal.

Koncerty prowadzi: RAFAŁ BRYNDAL

Polski satyryk, autor tekstów, dziennikarz, twórca zespołów kabaretowych, sztuk teatralnych oraz scenariuszy sitcomów. W latach 2010 – 2012 roku redaktor naczelny miesięcznika kulturalnego „Bluszcz”, od 2013 roku redaktor naczelny magazynu literacko-kulturalnego „Chimera”.

Karierę kabaretową rozpoczął na studiach. Razem z Mariuszem Lubomskim stworzył kabaret I z Poznania i z Torunia, który zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu PAK-a w Krakowie i odbył tournée po Polsce. Po czwartym roku został skreślony z listy studentów. W 1992 założył wraz z bratem Jackiem zespół pod nazwą Atrakcyjny Kazimierz.

Po powrocie z Kanady pisał teksty, wykorzystywane w programach telewizyjnych, m.in. w talk-show Alicji Resich-Modlińskiej, a także był autorem felietonów do miesięcznika „Twój Styl” i magazynu popkulturalnego „Machina”, którego został dyrektorem muzycznym. Wraz z Anną Popek prowadził program Załóż się w Radio Zet.

W latach 1998 – 2006 prowadził wraz z Rafałem Sławoniem, Martą Lipińską i Edytą Jungowską program Rozmowy Rolowane w Radiu Zet (wznowiony w 2007), a następnie Szyc z Bryndalem, czyli o dwóch takich, co mogą ukraść wszystko. Od września 2009 do czerwca 2010 prowadził program Tydzień z głowy (na początku sam, a w listopadzie 2009 dołączył do niego Jacek Gratkiewicz), a od września 2010 do marca 2011 wraz z Michałem Korościelem przedstawiał Happy End w Radiu Zet. Wiosną 2011 współprowadził z Moniką Regulską cykl Radio Zet na półce. Od września 2012 do stycznia 2013 prowadził w dni powszednie Listy do BE, a następnie do czerwca 2013 Życie podsłuchawki. Od września 2011 do czerwca 2015 prowadził w Radiu Zet wywiady w programie Taniec z Bryndalem, w sierpniu 2015 poinformowano, że Rafał Bryndal nie poprowadzi już swojego programu w Radiu Zet. Autor programu Rafał Bryndal Jazz Quartet w Radiu Zet Chilli.

Wystąpił w roli prowadzącego talk show w filmie Bogusława Lindy Jasne błękitne okna (2006). Wcielił się też w postać Taty w serialu kabaretowym TVP2 Rodzina Trendych.

Wystąpił w VI edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką była Magdalena Soszyńska-Michno. Odpadł w 10. odcinku i zajął 4. miejsce.

Laureat Mediatorów 2009 w kategorii akumulaTOR. Nagroda przyznawana jest w Krakowie przez studentów dziennikarstwa z całej Polski.