Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

 

Współpraca


 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji zawierającej prace GRUPY MALARSKIEJ UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W ANDRYCHOWIE w wersji online!

Planowana w terminie od 12 do 30 listopada 2020 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie Wystawa prac GM UTW w Andrychowie miała uświetniać uroczystości związane z 15-leciem działalności UTW w Andrychowie. Niestety – w związku z wprowadzonymi ograniczeniami związanymi z epidemią koronawirusa w Polsce – Wystawa nie może odbyć się w zaplanowanej formie, zatem prezentujemy Państwu prace Grupy w filmie:

 

 

O GRUPIE MALARSKIEJ UTW w Andrychowie:

Grupa działa od momentu utworzenia Uniwersytetu w roku 2005. Od wielu lat warsztaty malarskie odbywają się w klubie UTW przy ulicy Lenartowicza, jednak pierwotnym miejscem warsztatów było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach. W Wadowicach również odbyły się trzy wystawy zbiorowe (2015, 2016, 2019) w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. W 2017 r. Grupa prezentowała swoje prace w Pałacu Bobrowskich w Andrychowie, w ramach obchodów 250-lecia nadania praw miejskich wsi Andrychów.

Wśród prezentowanych prac znajdziemy martwe natury inspirowane twórczością Paula Cezanne`a, ale także pejzaże marynistyczne, animalistykę czy abstrakcje. W zdecydowanej większości to prace malarskie, wśród nich pojawia się kilka prac w technice collage.

Autorzy prac: Bierońska Urszula, Bubak Barbara, Dobosz Józefa, Duda Maria, Dynowski Andrzej, Dyrcz-Rzycka Janina, Gałuszka Jadwiga, Holona Grażyna, Kozerska Agnieszka, Kryń Bernadeta, Kudłacik Alfreda, Łakomy Halina, Potempa Krystyna, Sordyl Janina, Srebrny Krystyna, Woźniak Elżbieta.

Grupa od momentu jej powstania prowadzona jest przez Jerzego Kozaka.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w grupie nie ma profesjonalnych artystów. Wszyscy uczestnicy warsztatów to amatorzy, którzy niejednokrotnie zaskakują własnymi rozwiązaniami plastycznymi, kompozycyjnymi, czy też wyszukaną paletą barw.

Patronat medialny:

Radio Andrychów i Nowiny Andrychowskie