Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na trzeci Sierpniowy Letni Koncert w andrychowskim Parku Miejskim:

23 sierpnia (niedziela)

godz. 17.30 | Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW

godz. 19.00 | MAŁGORZATA SZYBISTY

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS IMPREZY
PLENEROWO-REKREACYJNEJ
Sierpniowe Letnie Koncerty 2020

Kliknij - pobierz

 

Koncertom towarzyszy plenerowa wystawa rzeźb, których autorem jest Piotr Bies.

Wstęp wolny!

Podczas koncertów przestrzegane będą wszelkie środki bezpieczeństwa związane z zapobieganiem zakażeniom koronawirusem.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych koncerty odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

 

 

ORGANIZATOR

KONCERT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU
POWIATU WADOWICKIEGO

 

PATRONAT HONOROWY

BURMISTRZ ANDRYCHOWA - TOMASZ ŻAK

 

PARTNERZY

 

SPONSORZY KONCERTÓW

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY

 

 

 

O ARTYSTACH:

 

LUDOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ANDRYCHÓW

LZPiT Andrychów przypomina i popularyzuje autentyczną muzykę, śpiew, tańce i zwyczaje, zwłaszcza regionu Krakowiaków Zachodnich. Głównym atutem zespołu jest wielopokoleniowość. W swoim bogatym repertuarze ma m. in. programy zawierające suity tańców krakowskich, tańców śląskich, tańców narodowych oraz pieśni ludowe i utwory biesiadne, pieśni patriotyczne, pieśni kościelne, kolędy i pastorałki.

Zespół bierze udział w wielu przeglądach i festiwalach, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Swoje programy wielokrotnie prezentował za granicą m. in.: w Niemczech, w Czechach, na Słowacji, na Łotwie, na Ukrainie, w Macedonii oraz w Czarnogórze.

W 2017 r. zespół świętował 20-lecie istnienia i otrzymał, przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Obecnie zespół działa przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Twórcą choreografii do prezentowanych programów jest Urszula Wiśniowska. Kierownikiem muzycznym zespołu, od jego powstania do dzisiaj, jest Leon Majkut. Konsultantem etnograficznym jest dr Małgorzata Kiereś – dyrektor Muzeum Beskidzkiego w Wiśle. Koordynatorem zespołu jest Agnieszka Kołacz.

MAŁGORZATA SZYBISTY

Młoda, uzdolniona wokalistka, laureatka Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Swój repertuar opiera na klasykach polskiej piosenki i na osobowościach m. in.: Anny Jantar, interpretacjach Edyty Geppert oraz – przede wszystkim – piosenkach Agnieszki Osieckiej. Od najmłodszych lat występuje na scenie. Gra na kilku instrumentach (m. in.: pianinie i skrzypcach), a jej utwory należą do tzw. „piosenek z tekstem”, są liryczne i melodyjne.

Podczas koncertu w Andrychowie towarzyszyć jej będzie akompaniator – Oskar Racułt.

Koncertom towarzyszy plenerowa wystawa rzeźb, których autorem jest Piotr Bies.

PIOTR BIES

„Swoją inspirację czerpię z głębokiego antyku, szeroko pojętej sztuki Mezopotamii i Egiptu. Lubię statykę i symetrię w rzeźbie, kryje się w niej majestat i uśpiona siła. Poza tym tajemnica i uspokojenie. Kiedy kilkukrotnie zwiedzałem Muzeum Sztuki Egipskiej w Turynie, pomiędzy wspaniałymi dziełami doznałem uczucia absolutnego wyciszenia, co zdarza się jedynie na bezludziu w górach lub w pustych świątyniach, znaczy w świątyniach pozbawionych nadmiaru ozdób, wypełnionych tylko echem kroków i niewyobrażalną ilością modlitw.”

BIO:

 

Urodzony w 1961 r. Absolwent PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie, doktor sztuk pięknych AS w Szczecinie. Nauczyciel rzeźby w Liceum Plastycznym im. A. Kenara w Zakopanem.

„Zajmuję się rzeźbą, rysunkiem, malarstwem, teatrem, poezją. Po drodze zdarzyło mi się kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą, jak również kilkadziesiąt sympozjów rzeźbiarskich w Polsce, Europie i Nowej Zelandii razem. Napisałem garść sztuk teatralnych, parę zostało zrealizowanych w Polskim Radio i teatrach tradycyjnych. Kilka tomików poezji, seria wykładów o sztuce. Jestem inicjatorem idei Karpackiej Akademii Sztuki, czyli instytucji opartej na tradycji artystycznej narodów zamieszkujących Karpaty. Byłby to powrót do literalnie rozumianego piękna, co szczególnie dziś jest potrzebne, gdy antysztuka i antykultura bazująca na skandalu i szokujących pomysłach, przy braku talentu, opanowała wszystkie czołowe galerie i uczelnie artystyczne.”