Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza pierwszy  Sierpniowy Letni Koncert! 

9 sierpnia (niedziela)

godz. 19.00 | KWARTET NA SPECJALNE OKAZJE – kwartet smyczkowy

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS IMPREZY
PLENEROWO-REKREACYJNEJ
Sierpniowe Letnie Koncerty 2020

Kliknij - pobierz

 

Koncertowi towarzyszy plenerowa wystawa rzeźb, których autorem jest Piotr Bies.

Wstęp wolny!

Podczas koncertuw przestrzegane będą wszelkie środki bezpieczeństwa związane z zapobieganiem zakażeniom koronawirusem.

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych koncert odbędziesię w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.

 

 

 

ORGANIZATOR

KONCERT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU
POWIATU WADOWICKIEGO

 

PATRONAT HONOROWY

BURMISTRZ ANDRYCHOWA - TOMASZ ŻAK

 

PARTNERZY

 

SPONSORZY KONCERTÓW

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY

 

 

O ARTYSTACH:

 

KWARTET NA SPECJALNE OKAZJE

Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego w składzie:

Agnieszka Bugla-Bylica – I skrzypce
Leszek Dzierżęga – II skrzypce
Natalia Warzecha-Karkus – altówka
Aleksandra Lignar – wiolonczela

AGNIESZKA BUGLA-BYLICA

Urodzona w 1991 r. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Wiesława Kwaśnego w 2014 r. Uczestniczka wielu konkursów skrzypcowych w kategorii solistów i zespołów kameralnych, m. in.: laureatka i finalistka Konkursu Zespołów Kameralnych we Wrocławiu, Konkursu w Castelfidardo we Włoszech, Ogólnopolskiego Konkursu im. I. Dubiskiej w Łodzi, Konkursu „Talenty Europy” na Słowacji. Koncertowała kameralnie na najważniejszych krakowskich festiwalach („Muzyka w Starym Krakowie”, „Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich”, „Wawel o zmierzchu”), a także poza granicami kraju: w Niemczech, Francji, Włoszech, Szwecji, na Ukrainie oraz w Turcji. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i kursów mistrzowskich „Oberstdorfer Musiksommer” wraz z kwartetem Ilum w klasie kameralnej prof. Petera Bucka. Swoje umiejętności doskonaliła podczas warsztatów i kursów mistrzowskich m. in. w klasach prof. W. Marschnera, A. Mathäus, K. Olechowskiego, K. Jakowicza, a także podczas prestiżowej Zermatt Festival Academy (2014, 2015), na którą dwukrotnie otrzymała zaproszenie, mogąc pracować z muzykami Filharmonii Berlińskiej z Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker.

ALEKSANDRA LIGNAR

Do tej pory koncertowała m. in. we Francji, Chinach, Szwajcarii, Kanadzie, Austrii, na Ukrainie i w wielu miastach Polski. Wiolonczelistka miała okazję współpracować z takimi artystami jak m. in. Jerzy Tosik-Warszawiak, Wiesław Kwaśny czy Szymon Nehring. Artystka uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez uznane autorytety w dziedzinie instrumentalistyki. Należą do nich: Paweł Głombik, Andrzej Orkisz, Tomasz Strahl, Dominik Połoński, Catalin Ilea, Johannes Krebs, Karlien Bartels, Vida Vujic, Desmond Hoebig, Paul Katz, Arto Noras, Krzysztof Śmietana czy Ivan Klansky. Podczas wielu kursów mistrzowskich współpracowała z takimi pianistami jak: Hanna Holeksa, Lubow Nawrocka, Lech Napierała oraz Agnieszka Kozło. Biorąc czynny udział w wielu koncertach symfonicznych występowała pod batutą wybitnych dyrygentów: Sir Nevilla Marrinera, Tadeusza Wojciechowskiego, Yana Pascala Torteliera, Roberta Kabary, Yannisa Pouspourikasa, Mirosława Jacka Błaszczyka, Jacka Kaspszyka czy Jerzego Maksymiuka. Aleksandra Lignar brała udział w wielu renomowanych festiwalach muzycznych, takich jak: „Morningside Music Bridge” w Calgary (Kanada), „Muzyka w Starym Krakowie”, „Krakowska Jesień Muzyczna”, „Spotkania Mistrza XX wieku z Młodymi artystami XXI wieku”, „Estrada młodych” w Łodzi, „Muzyka w Starym Lwowie”. W charakterze solistki występowała m. in. z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje także z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Artystka jest laureatką wielu uznanych konkursów muzycznych, m. in.: II Ogólnopolskiego Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu (Warszawa), Turnieju Kameralnego w Trzech Odsłonach (Bydgoszcz) czy Międzyuczelnianego Konkursu Duetów Instrumentalnych i Wokalnych. Wiolonczelistka ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. dr hab. Zdzisława Łapińskiego.

NATALIA WARZECHA-KARKUS

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie altówki prof. Janusza Pisarskiego i as. Anety Dumanowskiej. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich doskonaląc swój warsztat u wybitnych pedagogów, takich jak: Piotr Reichert, Stefan Kamasa, Avri Levitan czy Grigorij Zyslin. Jest założycielką i altowiolistką kwartetu smyczkowego Airis Quartet, z którym studiowała w ARTez Konserwatorium w Zwolle w Holandii, na Uniwersytecie Muzycznym i Sztuk Scenicznych w Wiedniu, European Chmaber Music Academy, a w 2017 ukończyła studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Katowicach. Z zespołem uczyła się u światowej sławy pedagogów z kwartetów Apollon Musagette Quartet, Diottima Quartet, Kwartet Śląski, Royal String Quartet, Alban Berg Quartet, Artis Quartet. Jest laureatką licznych konkursów w kraju i za granicą, m. in.: Międzynarodowy Konkurs Muzyczny na Malcie (III miejsce), Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Warszawie (Grand Prix). W 2017 r. otrzymała Stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska”. Dokonała licznych nagrań DVD i CD. Stale współpracuje z orkiestrami: Sinfonietta Cracovia, Corda Cracovia, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Gorzowska, Tarnowska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.

LESZEK DZIERŻĘGA

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof. M. Szlezera. Członek zespołu Nigela Kennedy’ ego „Orchestra of Life”. Współzałożyciel zespołów – Myślenicka Orkiestra Kameralna, Extra Sounds Ensemble, Corda Cracovia. W tych zespołach pełnił funkcję lidera sekcji drugich skrzypiec. Od 2009 r. nauczyciel skrzypiec w ZPSMuz. im. M. Karłowicza w Krakowie. Uczestnik Festiwalu Beethovenowskiego w Bonn oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Muzyk biorący udział w przedsięwzięciach oraz koncertach w takich salach, jak: Filharmonia w Berlinie, Filharmonia w Monachium, Filharmonia w Kolonii, Stadtcasino Basel, Royal Festival Hall, Royal Albert Hall, Brightwater Hall w Manchesterze, Birmingham Symphony Hall, Palais des Congrès w Paryżu. Jest współtwórcą płyty nagrodzonej Fryderykiem – Chordnation. Leszek Dzierżęga to skrzypek wielowymiarowy – tj. grający muzykę różnego rodzaju, od klasyki, przez rozrywkę, po jazz. Pasjonat lutnictwa, którego hobby przekształciło się w poparte wiedzą, umiejętnościami oraz ciągłą edukacją dążenie do zawodowstwa także i w tej dziedzinie. Muzyk, który od kilku lat zajmuje się również wszelkimi technicznymi kwestiami związanymi z instrumentalistyką – doradztwem i doborem instrumentów tudzież akcesoriów. Człowiek wielopłaszczyznowy – poza grą i pasją lutniczą rozwija zainteresowania oraz poszerza wiedzę w zakresie pedagogicznym, uczestnicząc w kursach, szkoleniach. Juror konkursów skrzypcowych.

Koncertom towarzyszy plenerowa wystawa rzeźb, których autorem jest Piotr Bies.

PIOTR BIES

„Swoją inspirację czerpię z głębokiego antyku, szeroko pojętej sztuki Mezopotamii i Egiptu. Lubię statykę i symetrię w rzeźbie, kryje się w niej majestat i uśpiona siła. Poza tym tajemnica i uspokojenie. Kiedy kilkukrotnie zwiedzałem Muzeum Sztuki Egipskiej w Turynie, pomiędzy wspaniałymi dziełami doznałem uczucia absolutnego wyciszenia, co zdarza się jedynie na bezludziu w górach lub w pustych świątyniach, znaczy w świątyniach pozbawionych nadmiaru ozdób, wypełnionych tylko echem kroków i niewyobrażalną ilością modlitw.”

BIO:

 

Urodzony w 1961 r. Absolwent PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie, doktor sztuk pięknych AS w Szczecinie. Nauczyciel rzeźby w Liceum Plastycznym im. A. Kenara w Zakopanem.

„Zajmuję się rzeźbą, rysunkiem, malarstwem, teatrem, poezją. Po drodze zdarzyło mi się kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą, jak również kilkadziesiąt sympozjów rzeźbiarskich w Polsce, Europie i Nowej Zelandii razem. Napisałem garść sztuk teatralnych, parę zostało zrealizowanych w Polskim Radio i teatrach tradycyjnych. Kilka tomików poezji, seria wykładów o sztuce. Jestem inicjatorem idei Karpackiej Akademii Sztuki, czyli instytucji opartej na tradycji artystycznej narodów zamieszkujących Karpaty. Byłby to powrót do literalnie rozumianego piękna, co szczególnie dziś jest potrzebne, gdy antysztuka i antykultura bazująca na skandalu i szokujących pomysłach, przy braku talentu, opanowała wszystkie czołowe galerie i uczelnie artystyczne.”