Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

21 sierpnia 2020, godz. 20.00 | Andrychów, Plac Mickiewicza – 20 lat zespołu „Czerwie”

Zapraszamy na Plac Mickiewicza w Andrychowie na pokaz kina niemego z autorską muzyką zespołu „Czerwie”.

„Nosferatu Symfonia Grozy” (1922), reż.: F. W. Murnau. Czas: 94 min.

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok – znany jako Nosferatu – jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta, gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy.

CZERWIE to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz muzyki teatralnej i filmowej. Stworzyli własny niepowtarzalny styl, charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów i wartości muzycznych, będący jednocześnie fuzją wielu gatunków. Są twórcami m. in. muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają sześć autorskich albumów.

Zespół skomponował muzykę do wielu filmów niemych i jest niewątpliwie jednym z nielicznych grup posiadających tak bogate doświadczenie w tym zakresie (20 lat działalności).

Zespół występował na wielu festiwalach europejskich, m. in. na prestiżowym Europejskim Festiwalu Kina Niemego Hippodrome w Szkocji (2016), na Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum (Festiwal węgierskiej Filmoteki Narodowej) na Polskiej Wiośnie Filmowej w Budapeszcie (2018), w Muzeum Historii Kina w Dusseldorfie, na Niesse Film Festival (2019).

W skład grupy wchodzi obecnie czterech muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.

Podczas pokazu w Andrychowie gościnnie wystąpi Roman Marczyński (trąbka).

Grupa zagrała do tej pory ponad 800 koncertów w Polsce i Europie (m. in.: Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania).

www.czerwie.com.pl

www.facebook.com/czerwie