Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

 

XIII Gminny Konkurs Recytatorski „Szelki – humor w literaturze” odbył się z sukcesem pomimo nowej sytuacji. Aż siedemdziesięcioro młodych recytatorów z poczuciem humoru wzięło udział w konkursie!

Wyniki w czytaj więcej!

„Szelki...” to flagowy konkurs Świetlicy w Sułkowicach-Bolęcinie, placówki CKiW w Andrychowie. Nowa formuła konkursu (on-line) wymagała od uczestników zaprezentowania się nie na scenie, jak dotychczas, a w oku kamery… i świetnie im to wyszło! W nadesłanych nagraniach wideo przedstawiali jeden wiersz lub fragment utworu literackiego o zabarwieniu humorystycznym. W tej edycji wzięło udział aż 70 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Andrychów. Rywalizowali oni w trzech grupach wiekowych. Podstawowymi celami konkursu były, m. in.: popularyzacja kultury i piękna żywego słowa, stwarzanie możliwości rozwoju kulturalnego oraz kształtowanie wrażliwości i umiejętności wypowiedzi artystycznej.

16 czerwca 2020 r. Jury – w składzie: Katarzyna Mikurda (przewodnicząca), Lucyna Migdałek oraz Kinga Rusinek – dokonało oceny przesłanych prezentacji i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

I GRUPA WIEKOWA (UCZNIOWIE KLAS I – III SP):

I MIEJSCE:

Aleksandra Stopyra z Andrychowa

II MIEJSCE:

Karolina Wawrzeszkiewicz z Sułkowic

Weronika Smaza z Targanic

Kacper Fraś z Andrychowa

III MIEJSCE:

Ignacy Weiss z Sułkowic

Jagoda Syty z Sułkowic

Lena Bizoń z Targanic

WYRÓŻNIENIE:

Wiktoria Czapla z Andrychowa

Radosław Pabiś z Zagórnika

Helena Króliczek z Andrychowa

Oskar Rokowski z Inwałdu

Karolina Szczur z Sułkowic

 

II GRUPA WIEKOWA (UCZNIOWIE KLAS IV – VI SP):

I MIEJSCE:

Karol Cibor z Sułkowic

II MIEJSCE:

Antoni Małysa z Andrychowa

III MIEJSCE:

Kaja Homel z Targanic

Zofia Pałosz z Andrychowa

WYRÓŻNIENIE:

Miłosz Suliga z Zagórnika

Anna Łysoń z Targanic

 

III GRUPA WIEKOWA (UCZNIOWIE KLAS VII – VIII SP):

WYRÓŻNIENIE:

Mateusz Szwed z Zagórnika

Aleksandra Rusinek z Roczyn

 

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Życzymy Wam wielu sukcesów i przede wszystkim – niech dobry humor Was nie opuszcza!

Dzięki hojności OSP w Sułkowicach-Bolęcinie laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dziękujemy!
W kwestii wręczenia nagród Organizator skontaktuje się z każdym z laureatów konkursu telefonicznie.

Prezentacje laureatów konkursu zostaną opublikowane już wkrótce, m. in. na stronach:

www.kultura.andrychow.eu

www.fb.com/kulturaandrychow

www.radioandrychow.pl (Patron medialny konkursu)

www.fb.com/nowiny.andrychowskie (Patron medialny konkursu)

Zapraszamy!

Jury:

Katarzyna Mikurda (przewodnicząca) – absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznej SPOT Szkoły Aktorsko-Telewizyjnej, założycielka krakowskiego teatru „Pozytywka” realizującego spektakle dla dzieci i młodzieży, instruktor teatralny, animator kultury w Klubie Osiedlowym ASM w Andrychowie.

Lucyna Migdałek – instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, wieloletni kierownik Wiejskiego Domu Kultury w Sułkowicach-Łęgu, opiekun grup teatralnych, tanecznych i muzycznych działających w WDK w Sułkowicach-Łęgu.

Kinga Rusinek – absolwentka Zarządzania w sektorze publicznym i pozarządowym na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, uczestniczka grupy teatralnej „JAKA?”, instruktor kulturalno-wychowawczy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, opiekun grupy wokalno-teatralnej oraz instruktor w Wiejskim Domu Kultury im. Romana Prystackiego w Zagórniku.