Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

24.11 (niedziela) godz. 19.00

 

KŁĄCZA to miasta połączone siecią wydarzeń prezentujących najnowsze zjawiska muzyki polskiej i zagranicznej, stylistyką nawiązujące m.in. do free impro oraz Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.

Artyści występujący w ramach cyklu aktywnie uczestniczą w tworzeniu sceny i kultury. Są to muzycy, wydawcy, organizatorzy, propagatorzy sztuki, autorzy instalacji, dziennikarze, poeci.

Kłącza są dla poszukujących, to kontent i punkt wyjścia do dalszych poszukiwań.

Na spotkaniach po koncertach muzycy będą przybliżać zagadnienia związane ze swoją twórczością, niezależnym rynkiem wydawniczym i cyklem życia artystów odległych od komercyjnego świata.

Kłącza mają to do siebie, że nieustannie się rozrastają. W tym roku tworzą je Andrychów, Wadowice i Zator.

Pierwsi artyści pierwszych Kłącz:

Bouchons d'oreilles (fr. – zatyczki do uszu) to projekt, za którym stoją Łukasz Kacperczyk i Mateusz Wysocki. Duet opublikował do tej pory cztery wydawnictwa i trafił ze swoją muzyką w miejsca, takie jak amerykański label Astral Spirits, który wydaje legendy muzyki improwizowanej, lub węgierską wytwórnię Farbwechsel. Bouchons grają improwizowaną muzykę gęstą od zdarzeń dźwiękowych.

Łukasz udziela się w szeregu projektów, m.in. Warsaw Improvisers Orchestra, Paper Cuts, Cukier czy Modular String Trio. Publikował swoje nagrania w takich wydawnictwach, jak: Clean Feed, Plaża Zachodnia, BDTA czy Wounded Knife.

Mateusz działa solo jako Fischerle, współpracuje regularnie z Lechem Nienartowiczem, Michałem Wolskim, Krzyśkiem Ostrowskim i innymi muzykami. Swoją muzykę wydaje, m.in. w: MonotypeRec., Further, Where To Now?, Minicromusic Rec., Chemical Tapes czy BDTA. Mateusz Wysocki prowadzi wytwórnię Pawlacz Perski, w której wydaje przekrój muzyki elektroakustycznej.

Po koncercie zainteresowani będą mogli porozmawiać o kulisach niezależnych wydawnictw. Będzie można zakupić również unikatowe wydawnictwa z Pawlacza oraz muzykę Łukasza Kacperczyka.

Wstęp wolny. Zapraszamy!