Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

18.10 (piątek) godz. 20.00

 

Klub jazzowy 69 po długiej przerwie wznawia swoją działalność prezentując koncert zespołu prowadzonego przez andrychowianina, perkusistę i kompozytora – Łukasza Stworzewicza. Kolejne wcielenia muzyczne tego artysty, liczne koncerty i wydawnictwa płytowe wciąż potwierdzają tezę o jego niespożytej energii i determinacji w wyszukiwaniu obszarów muzycznych, których język daje możliwość najlepszej i najpełniejszej wypowiedzi.

Po nagraniu takich płyt jak: Silberman Trio „Silberman” (Zaziąbło / Kudłacik / Stworzewicz), Silberman Quintet (Bałdych / Wyleżoł / Gąsior / Bąk / Stworzewicz), Silberman and Three of a Perfect Pair (Peszek / Gawęda / Mielcarek / Stworzewicz), Silberman New Quintet (Obara / Gawęda / Mielcarek / Kudłacik / Stworzewicz) w roku 2019 ukazała się płyta Silberman Quartet „ASANISIMASA”, w nagraniu której wzięli udział: Dorota Zaziąbło – fortepian / syntezatory, Mateusz Gawęda – fortepian / syntezatory, Jakub Mielcarek – kontrabas, Łukasz Stworzewicz – perkusja. W tym składzie zespół wystąpi w MDK promując swoją najnowszą płytę.

„Ta płyta to mój powrót do dzieciństwa, w którym jestem i patrzącym, i skoczkiem zarazem. Mogę przez muzykę i przez wyobrażenie o niej być gdzie tylko chcę...” – tak o najnowszej płycie swojego kwartetu mówi lider zespołu.

A tak o płycie – w swojej recenzji – pisze Adam Baruch:

„Album oferuje nie tylko świetną muzykę i doskonałe wykonanie, ale także koncepcję muzyczną i dźwiękową jako całość. Mroczna, często minimalistyczna atmosfera i nietypowy skład, w połączeniu z dziwnym / nietypowym brzmieniem bębnów, oferują słuchaczowi zupełnie nowe doświadczenie, które zdarza się stosunkowo rzadko. Chociaż nie jest to wyraźnie określone jako takie (z wyjątkiem być może okładki albumu), ta muzyka zdecydowanie oferuje muzyczną paralelę z filmem noir lub może wyimaginowaną ścieżkę dźwiękową do wyimaginowanego filmu stworzonego w tym gatunku.

Z perspektywy czasu jest to z pewnością najbardziej spójny i dojrzały album nagrany do tej pory pod pseudonimem „Silberman” i naprawdę wyjątkowy utwór muzyczny, który wyróżnia się nawet na niezwykle konkurencyjnej polskiej scenie jazzowej. Powinni go słuchać nie tylko słuchacze jazzu, ale także wszyscy koneserzy muzyki o otwartych umysłach, którzy zawsze szukają nowych emocji. Czapki z głów przed fenomenem Silbermana.”

http://polish-jazz.blogspot.com/2019/04/silberman-quartet-asanisimasa-2019.html

Organizator:

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Patroni medialni:

Radio Andrychów
www.radioandrychow.pl
Miesięcznik Nowiny Andrychowskie
Portal i gazeta www.MamNewsa.pl
www.wadowice24.pl
www.wadowiceonline.pl

Ceny biletów: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu).

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
godz. 8.00 – 20.00, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu