Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

5 lipca (piątek) godz. 18.00

Sylwia Rynkiewicz (1968) ur. w Żorach. Ukończyła PLSP w Nowym Wiśniczu pod okiem Krystyny Jarczewskiej na kierunku ceramika – modelarz. Od ukończenia szkoły czynnie zajmuje się ceramiką, sporadycznie majstrując coś spoza produkcji masowej, głównie do własnej szuflady w cieniu męża swego. Posiada tytuł mistrzowski rzemieślnika ceramiki szlachetnej.

Iwo Rynkiewicz (1970) ur. w Warszawie. Współzałożyciel Grupy Twórczej „Kobron”, w 1994 roku definitywnie porzuca malarstwo na rzecz poszukiwania czystej formy w rzeźbie ceramicznej. Wielbiciel twórczości Nicka Cave’a. Podobnie jak Cave zafascynowany jest motywami biblijnymi, a także historiami i postaciami przywodzącymi na myśl lata międzywojenne ubiegłego wieku. Jego kameralne formy ceramiczne to, przeważnie tajemnicze, czasem wulgarne, krotochwilne, jak z obrazów Otto Dixa, zniekształcone, z piętnem bólu i szaleństwa, postacie żywcem wyjęte z teatru osobliwości Barnum & Bailey Circus. Oto blond piękność i gwiazda trapezu, oto karzeł, akrobata i „strongman”, mała dziewczynka z umysłem starej kobiety. Ludzie o niecodziennym wyglądzie – urodzeni z fizycznymi ułomnościami lub zmienieni przez rzadkie choroby – od najdawniejszych czasów wzbudzali rodzaj zainteresowania. Cave’a, Barnuma i Rynkiewicza połączył człowiek i jego historia. Ecce homo – oto człowiek.

Kurator Wystawy: Zbyszek Bury

Ekspozycja prac potrwa do 13 sierpnia 2019 r. Wstęp wolny! Zapraszamy!