Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca


 

Wystawa czynna od 15.03 do 15.04 (w godzinach otwarcia MDK)

Wernisaż: 15.03 (piątek) godz. 18.00 

„STOPIEŃ DO MARZEŃ” – kolejna wystawa, która jest spełnieniem skrywanej pasji, dalszym krokiem do dzielenia się swoim talentem z szerszą rzeszą odbiorców. Józef Watychowicz jest członkiem Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury „Grupa na Zamku” Oświęcim. Jego twórczość to odbicie twardego trudnego życia, dowód że pokonywanie stopni do marzeń oraz spełnienie życiowych pasji zależą od nas samych, bez względu w jakim miejscu naszego życia się znajdujemy.

Ekspozycja prac w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie potrwa do 15 kwietnia. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Józef Watychowicz urodził się 13 lutego 1952 r. w małej góralskiej wiosce Dział, w gminie Czarny Dunajec. Wyjechał z rodzicami do USA w 1965 r. Obecnie, po kilkudziesięcioletniej emigracji, mieszka w Oświęcimiu, gdzie kontynuuje swoje pasje artystyczne. Maluje używając farb olejnych, pasjonuje się pięknem światła i koloru podpartym fantazją oraz wyobraźnią przelaną za pomocą pędzla na płótno. Tematyka jego prac jest niezmiernie różnorodna: pejzaże, martwe natury, kwiaty, marynistyka, zwierzęta. Dużą część jego dorobku artystycznego stanowią portrety bliskiej mu osoby. Poza malarstwem zajmuje się rzeźbiarstwem, jego prace można podziwiać między innymi w kościółku w rodzinnej wiosce. Nie ukrywa, że to dar wdzięczności dla rodziców za serce i miłość jakimi go obdarzyli.