Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca
malopolskaonline

25.01 (piątek) godz. 18.00

 

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie serdecznie zaprasza na FINISAŻ dorocznej poplenerowej wystawy prac Stowarzyszenia Grupa Twórców MY.

 

Ekspozycja prac malarskich, rzeźbiarskich, intarsji, fotografii oraz haftu trwa od 11 grudnia 2018 r. Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się 25 stycznia 2019 roku o godz. 18.00.

 

Grupa Twórców MY powstała w 1973 r. z inicjatywy mgr Marii Biel- Pająk, która wyszukała ludzi przejawiających zainteresowania artystyczne, zapraszając ich na spotkanie. Tak powstała grupa o pierwotnej nazwie Koło Twórców Amatorów. W 1974 r. nazwę wymyślił należący do grupy Aleksander Toma, mówiąc na spotkaniu – „My to my” i co będziemy dalej szukać. Tak powstała Grupa Twórców Nieprofesjonalnych MY, a w 1981 r. nazwę zmieniono na Grupa Twórców MY, w myśl zasady, że sztuki nie należy dzielić na profesjonalną i nieprofesjonalną, lecz na dobrą i na złą.

 

Członkowie uprawiają następujące techniki artystyczne: malarstwo olejne, akwarela, pastel, haft artystyczny, rzeźba, intarsja, fotografia.

 

Zapraszamy również do obejrzenia prac Stowarzyszenia na www.grupamy.art.pl