Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca
malopolskaonline

18.01 (piątek) godz. 18.00 | MDK

 

 

 

Arkadiusz Babiński – fagot

Radosław Bukała – wiolonczela

Kristina Kutnik – fortepian

Joanna Babińska – słowo o muzyce i kompozytorach, prowadzenie koncertu

 

W „Koncercie kameralnym” 18 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie wystąpią: Kristina Kutnik (fortepian), Arkadiusz Babiński (fagot) oraz Radosław Bukała (wiolonczela). W programie koncertu znajdą się kompozycje Antonio Vivaldiego, Jana Sebastiana Bacha, Georga Philippa Telemanna oraz Fryderyka Chopina.

 

W programie koncertu usłyszymy kompozycje:

 

F. Chopin – Polonez A-dur op 40 nr 1

wyk. Kristina Kutnik – fortepian

A. Vivaldi – Sonata e-moll na wiolonczelę i fortepian

wyk. Radosław Bukała – wiolonczela, Kristina Kutnik – fortepian

F. Chopin – Nokturn cis-moll

wyk. Kristina Kutnik – fortepian

G. P. Telemann – Sonata e-moll na fagot i fortepian

wyk. Arkadiusz Babiński – fagot, Kristina Kutnik – fortepian

K. Szymanowski – Preludium nr. 1 op. 9

wyk. Kristina Kutnik – fortepian

J. S. Bach – Menuet I i II solo z suity G-dur na wiolonczelę solo

wyk. Radosław Bukała – wiolonczela

A. Vivaldi – Koncert a-moll na fagot, fortepian i basso continuo

 

KRISTINA KUTNIK

– pianistka

W 1995 r. ukończyła Liceum Muzyczne im. Sergiusza Rachmaninova w Kiszyniowie (Mołdawia). W tym samym roku dostała się na studia – Akademia Muzyczna w Krakowie – klasa fortepianu i kameralistyki pod kierunkiem prof. Janiny Baster. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu duetów fortepianowych. Uczestniczyła w wielu kursach m.in. w kursach mistrzowskich w Rostocku. Wspólnie z Katarzyną Falaną występuje z powodzeniem w duecie fortepianowym, m.in. udział w konkursach w Rzymie (II nagroda), w Neuchatel i w Kownie. Od 1999 r. pianistka pracuje na stanowisku korepetytora śpiewaków-solistów w Operze Krakowskiej. Jest także pracownikiem Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2001 r. jest nauczycielem fortepianu w Szkole Muzycznej im. Stanisława Wiechowicza. Koncertowała w wielu krajach Europy oraz na estradach krajowych, wykonywała nagrania dla Polskiego Radia. Współpracowała z wybitnymi dyrygentami i światowej sławy śpiewakami (m.in. z Małgorzatą Walewską i Mariuszem Kwietniem).

 

RADOSŁAW BUKAŁA

– wiolonczelista

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie – klasa wiolonczeli prof. Doroty Imiełowskiej. W klasie kameralistyki współpracował z prof. Danutą Mroczek-Szlezer. Swoje umiejętności doskonalił biorąc udział w lekcjach i kursach mistrzowskich u pedagogów takich jak: prof. T. Strahl, prof. A. Zielioski. Doświadczenie orkiestrowe zdobywał współpracując, m.in. z: Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfonietta Cracovia, Capella Cracoviensis, Polish Art Philharmonic, pod batutą K. Pendereckiego, J. Maksymiuka, J. Axelroda, M. Maciaszczyka, T. Tokarczyka, M. Nałęcza-Niesiołowskiego, P. Rubika. Od 2004 r. jest koncertmistrzem Opery Krakowskiej. Jest także współzałożycielem kwintetu wiolonczelowego Cellostrada działającego nieprzerwanie od 2010 r., z którym koncertuje w kraju i za granicą.

 

ARKADIUSZ BABIŃSKI

– fagocista

Naukę gry na fagocie rozpoczął pod kierunkiem Romana Wojtali w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – klasa prof. Stanisława Lecha. Od 1993 r. jest pierwszym fagocistą Opery Krakowskiej, z którą odbył liczne tournee po Europie. Jako fagocista współpracował z: Stadt Theater Goerlitz, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Teatrem Muzycznym w Lublinie. Był pierwszym fagocistą Filharmonii Sudeckiej. Nagrywał płyty ze znanymi polskimi sopranistkami: Teresą Żylis-Garą, Krystyną Tyburowską, Katarzyną Oleś-Blachą. Jest współzałożycielem bielskiego Amadeus Trio, z którym koncertuje do dziś.

 

Ceny biletów: 10 zł (sala widowiskowa, balkon).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online:
www.kultura.andrychow.eu