Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca
malopolskaonline

16 lutego 2019 r. (sobota) godzina 18.00

Uwaga! Andrychów. Koncert HALINY KUNICKIEJ odwołany z powodu żałoby narodowej.

Planowany na najbliższą sobotę koncert Haliny Kunickiej w MDK w Andrychowie nie odbędzie się! Powodem tej zmiany jest wprowadzenie żałoby narodowej od godz. 17:00 w piątek do godz. 19:00 w sobotę.

Szczegółowe informacje na temat zwrotu zakupionych biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

 

 

 

 

HALINA KUNICKA w towarzystwie JERZEGO DERFLA

Jerzy Derfel – przy fortepianie

Andrzej Kurdziel – zapowiedź koncertu

 

HALINA KUNICKA

 

Polska piosenkarka urodzona we Lwowie. Jest jedną z najbardziej lubianych polskich piosenkarek od lat i od lat ta popularność się utrzymuje. Trzy Złote Płyty oraz 14 albumów płytowych sprzedanych w nakładzie przekraczającym ponad milion egzemplarzy potwierdzają ogromne zainteresowanie słuchaczy jej osobą. Już ponad 3000 razy występowała w Polsce ze swym recitalem. Do jej największych przebojów należą „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka”, „Od nocy do nocy”, „To były piękne dni”. Śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej: Wojciech Młynarski (m. in.: „Zabłyśnie dzień gdy uda nam się wszystko”, „Niby jest źle a jednak fantastycznie”, „12 godzin z życia kobiety”, „Szczęście”, „Niepokój”, „Uśmiecham się”), Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 r. reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. W paryskiej Olimpii śpiewała wraz z innymi polskimi wokalistkami.

4 lutego 2015 r. ukazała się książka „Świat nie jest taki zły” – rozmowa Haliny Kunickiej z dziennikarką TVP o karierze, życiu prywatnym oraz wielu nieznanych dotąd historiach.

14 czerwca 2018 r. Halina Kunicka otrzymała Złoty Mikrofon na 52. KFPP w Opolu.

 

 

JERZY DERFEL

 

Kompozytor, pianista, aranżer. Studiował w PWSM w Warszawie w klasie fortepianu Ryszarda Baksta (1960 – 1965). Autor utworów instrumentalnych, wokalno-instrumentalnych, fortepianowych, musicali, muzyki teatralnej, radiowej, rozrywkowej, baletowej, telewizyjnej i filmowej. Wiele lat współpracował jako kompozytor i akompaniator podczas recitali Wojciecha Młynarskiego. Jest kompozytorem:

– opery pt. „Nędzy uszczęśliwionej epilog” (libretto Wojciech Młynarski);

– musicali „Majcher Lady”, „Klub kawalerów”, „Wesołego powszechnego dnia”, „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca”, „Kandyd”, „Klub Pickwicka”, „Kubuś fatalista i jego pan”, „Damy i huzary”;

– muzyki do spektakli Stanisława Tyma „Kochany panie Ionesco” i „Poczta się nie myli”;

– piosenek dla kabaretów Szpak, Dudek;

– muzyki do TV programów „Gallux Show” i „Kabareciku Olgi Lipińskiej”;

– muzyki do spektakli teatralnych „Siódme nie kradnij”, „Gwałtu co się dzieje”, „Niebieski piesek”;

– muzyki do spektakli teatrów lalkowych „Przygody Puncka”, „Zielona gęś”, „Przygody Misia Tymoteusza”, „Zaklęta studnia”, „Sześć małych pingwinów”, „Przygody Smoka Bonawentury”;

– muzyki do filmów fabularnych „Bez znieczulenia” (reż. Andrzej Wajda), „Droga” (reż. Sylwester Chęciński), „Miś”, „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” (reż. Stanisław Bareja), „Tajemnica starego ogrodu” (reż. Julian Dziedzina), „Pięć dni z życia emeryta” (reż. Edward Dziewoński);

–około dwustu piosenek do tekstów Ireneusza Iredyńskiego, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.

 

 

Ceny biletów: 25 zł (sala widowiskowa, balkon).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

Bilety online: www.kultura.andrychow.eu

 

 

UWAGA - przypominamy:

 

Planowany we wcześniejszym terminie koncert w MDK w Andrychowie - nie odbył się  z powodu wprowadzenie żałoby narodowej w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza – w sobotę, 19 stycznia. 

Bilety zachowują swoją ważność, ale osoby, którym nie będzie odpowiadał nowy termin wydarzenia, mogą zwracać zakupione bilety.

Szczegółowe informacje: MDK w Andrychowie,
ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.