Administratorem Państwa Danych Osobowych jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo tutaj

 

 

 

Mecenasi Kultury

Współpraca

malopolskaonline

noclegowo

12 stycznia 2018 roku o godz. 18:00 |  FINISAŻ dorocznej poplenerowej wystawy prac Stowarzyszenia Grupy Twórców "MY" .


Na ekspozycję prac malarskich, rzeźbiarskich, intarsji, fotografii oraz haftu zapraszamy od 6 grudnia do 12 stycznia 2018 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.
Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się 12 stycznia 2018 roku o godz. 18:00!

Grupa Twórców "MY" powstała w 1973 r. z inicjatywy mgr Marii Biel- Pająk, która wyszukała ludzi przejawiających zainteresowania artystyczne, zapraszając ich na spotkanie. Tak powstała grupa o pierwotnej nazwie Koło Twórców Amatorów. W 1974 r. nazwę wymyślił należący do grupy Aleksander Toma, mówiąc na spotkaniu - My to my i co będziemy dalej szukać. Tak powstała Grupa Twórców Nieprofesjonalnych "MY" a w 1981 r. nazwę zmieniono na Grupę Twórców "MY", w myśl zasady, że sztuki nie należy dzielić na profesjonalną i nieprofesjonalną, lecz na dobrą i na złą.

Członkowie uprawiają następujące techniki artystyczne: malarstwo olejne, akwarela, pastel, haft artystyczny, rzeźba, intarsja, fotografia. „ Skupiamy ok. 20 członków w różnym wieku i różnych zawodach, złączonych wspólną pasją twórczą. Jesteśmy jedną z najstarszych grup na Podbeskidziu, a starszym jest jedynie Stowarzyszenie plastyków "ONDRASZEK" z Bielska-Białej. Mamy na swoim koncie wiele plenerów, wystaw zbiorowych, indywidualnych w różnych zakątkach Polski, a nawet za jej granicami. Trudno też zliczyć wszystkie nagrody i wyróżnienia jakie zdobyli członkowie Grupy "MY" biorąc udział w konkursach na terenie całego kraju. Chociaż wielu ze zrzeszonych w grupie twórców zdobyło pierwsze miejsca w ogólnopolskich konkursach, za swój największy sukces uważamy to, że przetrwaliśmy tak długo (30 lat) i że wciąż chcemy się spotykać w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, jak do tej pory w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Cementuje nas umiłowanie do sztuki. Nasze prace znajdują się prawie w całej Europie, ale także poza oceanem, zostały zakupione przez polskie muzea, nie mówiąc już o licznej rzeszy krajowych kolekcjonerów. W roku 2006 za całokształt działalności Grupa została uhonorowana przez Radę Miejską w Andrychowie medalem "Zasłużony dla Miasta i Gminy Andrychów".

Zapraszamy do obejrzenia prac Stowarzyszenia na www.grupamy.art.pl

MDK w Andrychowie,
ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918.