Jubileuszowy rok 2018 z okazji 700-lecia wsi Inwałd uroczyście zainauguruje Noworoczny koncert kolęd i pastorałek "W inwałdzkiej ciszy"

 

6 stycznia, godz. 19.00 | Kościół pw Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie.

 

Wszystkich tych, którzy planują wybrać się na koncert "W inwałdzkiej ciszy - noworoczny koncert kolęd i pastorałek"
informujemy, że na terenie placu kościelnego stanie telebim, na którym będzie prowadzona bezpośrednia relacja z koncertu.

 

 

 

 

Muzyczną ucztę dla mieszkańców oraz gości zapewnią zespół symfoniczny, znani polscy soliści wielkiego formatu, tacy jak:Małgorzata Ostrowska, Hanna Banaszak, Kasia Kowalska, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kiliański i Daniel Moszczyński oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów.

 

Podczas koncertu Zespół wraz z artystami wykona m.in. 3 kantyczki/modlitwy z 1846 r. ze skomponowaną specjalnie na tę okazję muzyką: „Witaj Jezu Kochany”, „O jakaż to nuta” oraz „Hej Pasterze, pasterze”. Równie szczególną częścią wydarzenia będzie muzyczno-poetyckie przedstawienie utworu Karola Wojtyły, który podkreśla i przywołuje walory krajobrazowe oraz tradycje tego terenu – Sonet I. List do przyjaciela, sonet opisuje m.in. miejscowe szlaki górskie i szczyt Madohory.

 

Organizatorzy:

- Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

- Rada Sołecka w Inwałdzie

- Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie


Wstęp wolny*

* Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Kościele pw  Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie

 

Szczegółowe informacje na www.700latinwald.andrychow.eu

 

Hanna Banaszak


piosenkarka jazzowa i estradowa. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego... Zmierzyła się wokalnie z muzyką Mozarta, Vivaldiego, Mangione, Metheny'ego, Davis'a, Gershwina, Ellingtona...Podróż zajmuje istotny fragment jej codzienności, ale jak mówi, najistotniejsza jest dla niej podróż w głąb siebie, poszukiwanie prawdy i sensu bytu. Od wielu lat interesuje się psychologią, cyt.: „... ciekawi mnie człowiek i jego możliwości metamorfozy”. Wokalistka brała udział w wielu koncertach. Poza licznymi występami w Polsce, prezentowała się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie.

Kasia Kowalska


muzyka była z nią zawsze – już wtedy, gdy będąc małą dziewczynką wyśpiewała swą pierwszą nagrodę w konkursie piosenki zuchowej; wtedy, gdy zrywała się z zajęć by śpiewać w swych pierwszych, amatorskich jeszcze zespołach i wtedy, gdy po lekcjach zamykała się w pokoju i śpiewała na cały głos piosenki swoich ulubionych artystów. Jako nastolatka, na znak buntu przeciw powszedniości życia w małym miasteczku, z głową ogoloną jak Sinead O'Connor, uciekła z domu na rockowy festiwal do Jarocina. Już wtedy muzyka była dla niej czymś niezwykłym, ogromnym źródłem emocji i siły. Dziś to ona, poprzez swą muzykę, daje innym ludziom wyjątkowe emocje i siłę, by zmierzyć się z codziennością. Ma na swoim koncie wiele płyt i prestiżowych nagród i choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostają niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięki, miłość do muzyki i pasja, z jaką ją wykonuje.


Małgorzata Ostrowska


określana jest „ikoną polskiego rocka lat 80’tych” i od lat należy  do najciekawszych postaci polskiego show-businessu. Od 18 roku życia związana z Poznaniem - tutaj debiutowała w ramach Estrady Poznańskiej i pod Poznaniem mieszka do dziś. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu LOMBARD, z którym zagrała ponad tysiąc trzysta koncertów w Polsce i poza granicami kraju  W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 roku. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in. „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”. Od 2007 roku Małgorzata Ostrowska posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 roku podczas jubileuszowego 50 Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”. Małgorzata Ostrowska cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią fanów, dużo koncertuje, a także często jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych. Największym atutem Małgorzaty Ostrowskiej są koncerty, podczas których pokazuje swoje ogromne możliwości wokalne i niezwykły temperament.

 

Daniel „Wolny” Moszczyński

absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest wokalistą, autorem tekstów, producentem muzycznym, realizował się także jako prezenter radiowy audycji Jazzy Moods w Good Time Radio. Na swoim koncie ma wiele wydawnictw muzycznych w tym dwa autorskie albumy Wolny Band „Chwila Wolnego”, „Terminal” „Tree of Lie”. Komponował także dla Audiofeels, Kasi K8 Rościńskiej czy Kasi Wilk. Duża część publiczności kojarzy go także jako solistę Chóru Akademickiego UAM pod kierownictwem Jacka Sykulskiego. Na scenie pojawiał się też w roli aktora m. in. obok Stefana Friedmana czy Krystyny Sienkiewicz. Lubi eksperymentować także z brzmieniami elektronicznymi oraz z gitarowymi riffami w projekcie Omni Modo.

 

Krzysztof Kiljański


wokalista, który rozpoczął swoją karierę w pierwszej połowie lat 90-tych, ale prawdziwe sukcesy zaczął odnosić stosunkowo niedawno, w projektach o charakterze jazzowym. W czasach szkolnych, w latach 80. Krzysztof Kiljański był związany głównie z piosenką poetycką.

Współpraca z wieloma wybitnymi polskimi jazzmanami oraz duże doświadczenie zaowocowały laurami, zdobytymi między innymi na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, czy Old Jazz Meeting „Złota Tarka” w Iławie, oraz udziałem w wielu koncertach i festiwalach w kraju i w Europie. Pod koniec 2003 roku niezwykły głos i talent Krzysztofa Kiljańskiego odkryła dla siebie Kayah i tak doszło do podpisania kontraktu z wytwórnią Kayax, co zaowocowało pracą nad pierwszą autorską płytą Krzysztofa Kiljańskiego. Pierwszy utwór „Stay” został doceniony przez Polskie Jury Festiwalu Eurowizji 2003 i brał udział w finale polskich eliminacji do tego konkursu na antenie TVP1. Pierwszy singiel promujący płytę „In the Room” to piosenka „Prócz Ciebie, nic”, która jest urzekającym i nastrojowym utworem z gościnnym udziałem Kayah, który doskonale wpasowuje się w Świąteczną atmosferę i jesienno-zimową aurę za oknem.

Krzysztof Kiljański to wokalista o pięknej, niskiej, niespotykanej barwie głosu. Niezwykła muzykalność, wrażliwość, ciekawa osobowość i świetna prezencja to jego niezaprzeczalne atuty. Jego płyta „In the room” jest mieszanką nastrojowego popu, ballady, jazzu i bluesa.

 

Daniel Olbrychski

aktor filmowy i teatralny, syn Franciszka Olbrychskiego i Klementyny Sołonowicz-Olbrychskiej. W 1963 ukończył Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. W 1971 złożył aktorski egzamin eksternistyczny w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 2010 uzyskał dyplom magistra w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Dla kina odkrył go w 1963 Janusz Nasfeter, angażując do roli Korala w filmie „Ranny w lesie” według powieści Witolda Zalewskiego. Olbrychski był wówczas związany z Teatrem Młodzieżowym TVP pod opieką Andrzeja Konica i rozpoczynał studia w PWST w Warszawie.

W 1965 zagrał swoją pierwszą dużą rolę u Andrzeja Wajdy – Rafała Olbromskiego w Popiołach. Odtąd regularnie grywał w polskich filmach, pod kierunkiem takich reżyserów jak Andrzej Wajdy („Wszystko na sprzedaż”, „Polowanie na muchy”, „Krajobraz po bitwie”, „Brzezina”, „Piłat i inni”, „Wesele”, „Ziemia obiecana”, „Panny z Wilka”, „Miłość w Niemczech”, „Pan Tadeusz”), Kazimierz Kutz, Janusz Morgenstern, Julian Dziedzina, Krzysztof Zanussi, Jerzy Antczak, Jerzy Hoffman, Janusz Kijowski, Krzysztof Kieślowski i inni. Od 1970 zaczął też występować w produkcjach zagranicznych. Wśród wielu reżyserów, w których filmach pojawił się Daniel Olbrychski trzeba wymienić np. Volkera Schlöndorffa, Claude’a Leloucha czy Nikitę Michałkowa.

W 2010 zagrał rolę drugoplanową w filmie pt. „Salt” u boku Angeliny Jolie. Jesienią 2012 dołączył do aktorów grających w polskiej telenoweli „Klan”.

 

Maciej Muraszko


absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ma w swoim dorobku współpracę z wieloma artystami, m.in. z Marylą Rodowicz, Zbigniewem Górnym, Ryszardem Rynkowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Maciejem Maleńczukiem, Zbigniewem Wodeckim, Rudi Schubertem, Piotrem Gąsowskim, Krzesimirem Dębskim, Kevinem Davisem oraz Nippim Noyą. Współpracował z Poznańską Orkiestra Rozrywkowa Polskiego Radia I Telewizji, Filharmonią Poznańska oraz Filharmonią Narodową. Twórca muzyki do filmów dokumentalnych i reklamowych  oraz muzyki filmowej i teatralnej oraz współczesnej. Za muzykę do filmu W. Saniewskiego „Bezmiar Sprawiedliwości” otrzymał nagrodę publiczności „Jańcio Wodnik” na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia 2007”. Założyciel wielu formacji muzycznych, m.in. Kwartetu A2 z Krzysztofem Majchrzakiem, zespołu Los Locos, fm mooraho oraz Psychodancing. Producent muzyczny m.in. wszystkich płyt wydanych wspólnie przez Macieja Maleńczuka i zespół Psychodancing, a także płyty „Cudowny świat” dedykowanej polskiemu kardiochirurgowi Zbigniewowi Relidze, w nagraniu której udział wzięli wybitni polscy wykonawcy (m.in. Stanisława Celińska, Małgorzata Walewska, Zbigniew Kurtycz, Stanisław Sojka, Mietek Szcześniak) z towarzyszeniem Filharmonii Zabrzańskiej.

Pomysłodawca, producent i kompozytor albumów Stanisławy Celińskiej: „Atramentowa” (status podwójnej platyny), „Atramentowa - Suplement” (status platyny) oraz Świątecznie...(status złotej płyty). Współautor koncepcji płyty „Jarzynki i przyjaciele”. Producent solowej płyty Maryli Rodowicz „Ach świecie”.

Kompozytor suity z okazji 250 lat Andrychowa – „Andrychów, dzieje tkane nutami” oraz kierownik muzyczny widowiska estradowego z udziałem gwiazd polskiej estrady (Stanisława Celińska, Kasia Kowalska, Krzysztof Cugowski, Stachursky, Monika Kuszyńska, Stanisław Sojka).

Współproducent i współkompozytor płyty „Ida  – prosta historia”

 

SPONSORZY KONCERU