27.05 (sobota) godz. 19.00 | MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7

Wystąpią:

Jerzy Skrzypczyk – perkusja, wokal
Dariusz Olszewski – gitara, wokal
Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa, wokal
Mieczysław Wądołowski – gitara akustyczna, wokal

 

 

 

JERZY SKRZYPCZYK – perkusja, wokal Muzyk, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel Zespołu. Swoją edukację muzyczną rozpoczął, gdy miał sześć lat, grając na akordeonie w Ognisku Muzycznym. Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu ukończył z wyróżnieniem. Był uczniem Liceum Muzycznego w Gdańsku w klasie fortepianu i perkusji. W 1964 zastąpił Jerzego Kowalskiego w gdańskim zespole wokalno-instrumentalnym Pięciolinie. Wcześniej był perkusistą w zespole jazzu tradycyjnego Flamingom i w big bandzie Jana Tomaszewskiego. W latach 60-ych zajmował czołowe miejsce w plebiscytach na najlepszego perkusistę w Polsce. Wraz z Bernardem Dornowskim, Krzysztofem Klenczonem, Jerzym Kosselą i Henrykiem Zomerskim tworzył pierwszy skład zespołu Czerwone Gitary. W latach 1965 – 1974 skomponował kilka piosenek dla „Czerwonych Gitar” m.in.: „Jeśli tego chcesz”, „Uwierz mi Lili”, „Najpiękniejsze są polskie dziewczyny” i „Gdy ktoś kogoś pokocha”, a w 1999 opracował utwór „Ave Maryja” Fr. Schuberta, który został wykonany w dniu wizyty Jana Pawła II na sopockim hipodromie. W tym samym roku ukazał się nowy album zespołu „... jeszcze gra muzyka” na którym większość piosenek to utwory jego kompozycji, a jedna z nich – „Tańczyła jedno lato” – stała się przebojem Lata z Radiem 1999 roku. Od 1965 „etatowy” perkusista zespołu. Uczestniczył we wszystkich koncertach zespołu. Wziął udział we wszystkich nagraniach płytowych. Na ostatnim Albumie grupy „O.K.” znajduje się 5 jego piosenek. Po odejściu Seweryna Krajewskiego – lider Zespołu. W 2011 r. został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – orderem GLORIA ARTIS.

ARKADIUSZ WIŚNIEWSKI – gitara basowa, wokal Przed rozpoczęciem w 2002 roku współpracy z Czerwonymi Gitarami – występował ze Zbigniewem Wodeckim, Edytą Górniak, rockową grupą „Fatum” – i z wieloma innymi muzykami i grupami warszawskimi. Brał udział w nagraniu ostatniego albumu Czerwonych Gitar. Piosenka jego kompozycji „Senny szept” zajmowała czołowe miejsca na polskich i polonijnych listach przebojów i w 2005 roku zajęła 4 miejsce w konkursie „Przeboje lata I programu TV” w Sopocie.

MIECZYSŁAW WĄDOŁOWSKI – gitary akustyczne, wokal Laureat konkursu w Szczytnie – w rodzinnym mieście Krzysztofa Klenczona. Otrzymał tam nagrodę za najlepsze wykonanie jego piosenki. W 1988r. zdobył nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Od 1997 r. współpracuje z „Czerwonymi Gitarami”. Nagrał z Zespołem płytę pt. „... jeszcze gra muzyka”. Jest współautorem muzyki do piosenki, która pochodzi z tej płyty pt.: „Już nie jestem tym chłopcem”. Na ostatnich płytach zespołu znajduje się kilka jego piosenek.

DARIUSZ OLSZEWSKI – gitara, wokal Jako dziecko uczestniczył w spotkaniach muzycznych organizowanych przez swoich rodziców, w których brali również udział między innymi Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk (ówczesny zespół „Cameleon”). Mając 10 lat wystąpił na scenie z Grzegorzem, wykonując wspólnie z nim „Dom wschodzącego słońca”. W wieku 15 lat podjął próbę stworzenia własnego zespołu rockowego „Outsider”, z którym po pewnym czasie zagrał kilkanaście koncertów przed zespołem „Veader”. W 1996 roku Grzegorz Skawiński jako producent i kompozytor, zaproponował mu współpracę przy utworach realizowanych dla Sony Music Polska. W 1997 roku na festiwalu opolskim jako solista zaśpiewał piosenkę „Są takie chwile”. W roku 2000 otrzymał propozycję współpracy z zespołem „Czerwone Gitary” i przez 3 lata koncertował z nim w Polsce i za granicą. W następnych latach stworzył jazzowo-rockową formację „Hot Blood” i podjął współpracę z zespołem Bodega (funky blues i pop). Od roku 2010 ponownie występuje z Zespołem Czerwone Gitary.

/źródło: czerwonegitary.pl/

Ceny biletów:
70 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 9),
60 zł (sala widowiskowa, rząd 10 – 18, balkon).

Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu, www.kupbilecik.pl.